Bakırköy'deki bir dairede 1'i çocuk 3 kişinin cansız bedeni bulundu.

1'i çocuk 3 kişi ölü bulundu

Bakırköy'deki bir dairede 1'i çocuk 3 kişinin cansız bedeni bulundu.


Bakırköy'deki bir dairede 1'i çocuk 3 kişinin cansız bedeni bulundu. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polisin evdeki incelemesi sürüyor.

  Bakırköy Osmaniye'de bulunan bir dairede 1'i çocuk 3 kişinin cansız bedeni bulundu. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polisin evdeki incelemesi sürüyor.

Bakırköy Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, Osmaniye Mahallesi'nde şüpheli ölüm ihbarı alınmış söz konusu adrese intikal eden ekiplerimiz biri çocuk 3 kişinin cansız bedeni ile karşılaşmıştır. Olay ve nedeni ile ilgili araştırmalar devam etmektedir denildi.

"SİYANÜR OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞTİR"

Bakırköy Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, "Yapılan ölçümlerde olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edilmiştir" denildi.

 

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"15 Kasım 2019 Cuma günü saat 06.45’te 155 Polis İmdat Hattına yapılan İlçemiz Osmaniye Mahallesi Çoban Çeşme Sokakta şüpheli ölüm ihbarı üzerine bahse konu adrese ivedilikle intikal edilmiş, (Z.D), (B.D) ve (A.D) isimli biri çocuk 3 kişinin cansız bedeniyle karşılaşılmıştır.

Dairedeki koku nedeniyle AFAD (KBRN) ekipleri sevk edilmiştir. Ekip tarafından yapılan ölçümlerde olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edilmiştir.

Konu ile ilgili olay yerinde gerekli önemler alınmış olup, adli ve idari tahkikat başlatılmıştır."

MAHALLELİ KONUŞTU: 7 YAŞINDAKİ OĞUL ALİ HAYATINI KAYBETTİ​

Mahallede bulunan market sahibi, aileyi tanıdığını söyledi. Ailenin maddi durumunda sıkıntı olmadığını, babanın kuyumcu olduğunu belirten market sahibi, daha dün kendisinden alışveriş yaptığını kaydetti. 

Market sahibi, hayatını kaybedenlerden birinin ailenin 7 yaşındaki oğlu Ali olduğunu söyledi.

İLK ÖLÜMLER FATİH'TE

Türkiye'de peş peşe gelen siyanürden olaylarının ilk örneği İstanbul Fatih'de yaşanmıştı. Fatih'te, 6 Kasım günü kapısında 'Dikkat siyanür var' yazılı not olan bir evde, 2'si kadın 4 kardeş ölü bulunmuştu.

Kapıda herhangi bir zorlama olmaması ve kapıya bırakılan not nedeniyle 4 kardeşin toplu intihar olasılığı üzerinde durulmuştu.

Ancak kardeşlerden Oya Yetişkin’in diğerlerinden daha sonra öldüğü belirlendi, bu nedenle önce kardeşlerine meyve suyu içinde siyanür verdiği daha sonra kendisinin içtiği iddia edilmişti.

ANTALYA'DA BİR AİLE YOK OLDU

Antalya'da geçtiğimiz hafta 4 kişilik bir ailenin evde cansız bedenleri bulunmuştu. Selim Şimşek, eşi Sultan Şimşek çocukları Ceren Şimşek ve Ali Çınar Şimşek'in siyanür nedeniyle öldükleri tespit edilmişti.

Odatv.com