Eşyalarından önce çatıdaki Türk bayrağını kurtardı

Türk bayrağını kurtarmaya çalıştı.

Eşyalarından önce çatıdaki Türk bayrağını kurtardı


İzmir'de çıkan makilik yangın rüzgarın etkisiyle bir eve yaklaşırken, evin sahibinin tek derdi ise çatıda göndere çekili bayrağı kurtarmaktı.

İzmir'in Menemen ilçesine bağlı Asarlık Mahallesi'nde makilik alanda yangın çıktı. Çıkan yangın kuvvetli rüzgarın etkisiyle hızla yayıldı. 2 farklı noktadan çıktığı belirlenen Asarlık’taki yangına 3 helikopter ve 13 arazözle müdahale edildi.

 

EŞYALARINDAN ÖNCE ÇATIDAKİ TÜRK BAYRAĞINI KURTARDI

Yangın rüzgarın etkisiyle bir eve yaklaşırken göz yaşartan bir olay yaşandı. Evinin kısa süre içinde yanacağını düşünen ev sahibi, eşyalarını almak yerine çatıda göndere çekili bulunan Türk bayrağını kurtarmaya çalıştı.

Türk bayrağını alan ev sahibi köpeğiyle bölgeden uzaklaştı. Ev ise yanmaktan son anda kurtarıldı. Özveriyle çalışan İzmir orman ekipleri, alevlerin etrafını çevirip, yangının büyümesini önledi. Bölgede bulunan bir polis TOMA'sı da ekiplere destek oldu.

Su sepeti arıza yapan bir helikopter de halı sahaya zorunlu iniş yaptı. Yoğun çabalar sonucu yangın kontrol altına alınabildi. Soğutma çalışmalarına geçildi.

 

MİLLİ GAZETE