disscuss print

ASP.NET - PHP Linux Hosting - Tıkla sipariş ver...

Serinkanlı davrandık

Serinkanlı davrandık_resim
Lice’de, 2. Hava Kuvvet Komutanlığı’nın kapısındaki Türk bayrağının indirilmesiyle ilgili Genelkurmay Başkanlığı bir açıklama yaptı ve ‘çocuklar kullanıldığı için serinkanlı davranıldığını’ belirtti. Saldırı için ‘nefretle kınıyoruz’ denildi

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde kalekol yapımına karşı yol kapatanlara askerin açtığı ateşle iki kişinin ölümünü il merkezinde protesto eden gruplar içinden bir kişinin, 2. Hava Kuvvet Komutanlığı’ndaki telin üzerinden atlayarak, Türk bayrağını indirmesiyle ilgili Genelkurmay Başkanlığı dün bir açıklama yaptı. Nizamiye kapısına saldıran gruptakilerin çocuk ve kadın olduğu belirtilen açıklamada eyleme karşı ‘serinkanlı davranılmaya’ çalışıldığı belirtildi. Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada Ramazan Baran’ın cenazenin ardından gösteriler yapıldığı belirtilerek şöyle denildi: “Gösterici gruplar söz konusu cenazenin defnedildiği mezarlığın yakınında bulunan 2. Hava Kuvvet Komutanlığına ait Kuzey Nizamiyesi bölgesinde bulunan bir nöbet kulübesine taşlı saldırıda bulunmuşlardır. Bir kısmı çocuk olan göstericilerin arasında bulunan yüzü kapalı bir şahıs, nizamiye dış kapısından içeri atlayıp iki fens teli arasında bulunan araç kontrol bölgesine girerek, bayrak direğine tırmanmıştır.

İki el uyarı ateşi yapıldı

Bölgeye sevk edilen tim tarafından şahsı ikaza yönelik havaya iki el uyarı ateşi yapılmış ve sesle ikazda bulunulmasına rağmen söz konusu şahıs bayrağımızı gönderden almıştır. Çocuklar ve kadınlar kullanılarak provokatif maksatlı yapıldığı, sivil ölümlerin amaçlandığı ve böylelikle kitlesel eylemlere zemin hazırlanması istendiği değerlendirilen ve tahammül sınırlarını zorlayan bu tür eylemlere karşı serinkanlı davranılmaya gayret sarf edilmektedir. Yüce Türk Ulusunun sembolü, her zerresi şehit kanıyla bezenmiş bağımsızlığımızın işareti Türk Bayrağına, hiçbir değerden nasibini almamış bir şahıs tarafından saldırıda bulunulmasını nefretle kınıyor, bu saldırıyı yapan kişinin bulunup gerekli cezanın verilmesinin takipçisi olunacağının ve hiçbir kişi veya grubun Şanlı Türk Bayrağını dalgalandığı gönderinden indiremeyeceğinin bilinmesi kamuoyuna saygıyla duyurulur.”SİYASETÇİLER TEPKİ GÖSTERDİ

CHP LİDERİ Kemal Kılıçdaroğlu: Asla kabul edemeyiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Lice’de askeri birlikten Türk bayrağının indirilmesine ilişkin sert bir açıklama yaparak bunun ‘asla’ kabul edilemeyeceğini söyledi.
Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı turu kapsamında DSP Genel Başkanı Masum Türker’i ziyaretinde şunları söyledi:

“Türk bayrağını indiren bir hareketi asla ve asla kabul edemeyiz. O bayrak hepimizin ortak paydasıdır. Bayrak üzerinden siyaset yapılmaz. O bayrağın kırmızı renginde dedelerimizin kanları vardır. Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını bekliyorum. Biliyorum yine yalvaracak, yine ‘ne olursunuz bayrağa saldırmayın’ diyecek. Bayrağın indirilmesine tahammül edemeyiz arkadaşlar”

MİLLİYET

TBMM BAŞKANI CEMİL çiçek: Nefretle kınıyorum

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Lice’de Türk bayrağının indirilmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Bayrağın hürriyetin ve bağımsızlığın sembolü olduğunu belirten Çiçek, şunları kaydetti: “Hürriyetimiz ve bağımsızlığımızın sembolü olan al bayrağımıza yapılan menfur saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyorum. Milletimizin onuruna yapılan bu saldırının cezasız kalmaması için gerekli her türlü takibatın yapılacağına inanıyorum. Şehitlerimizin al kanlarından rengini alan bayrağımızın Türk milleti var oldukça dalgalanacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Milletimiz bu konuda müsterih olsun.”

Milliyetcomputer ASP.NET - PHP Linux Hosting... Tıkla sipariş ver...

Bu haber 10/06/2014 05:36 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors