disscuss print

ASP.NET - PHP Linux Hosting - Tıkla sipariş ver...

Peşmerge, Kobani'ye gidiyor

Peşmerge, Kobani'ye gidiyor_resim
Irak Bölgesel Kürt Yönetimi tarafından destek amaçlı Kobani’ye gönderilen peşmerge grubu, akşam saatlerinde Şanlıurfa'ya ulaştı.

Grubun Türkiye'den geçişi sırasında bir peşmergenin üniformasındaki ABD bayrağı ve 'Amerikan Ordusu' yazısı dikkatlerden kaçmadı.

Peşmerge grupları geceyarısından sonra Suruç'da bir araya geldi.

Peşmerge, Kobani'ye gidiyor

Kuzey Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin, PKK'nın Suriye'deki yapılanması PYD'nin kontrolündeki Kobani'de IŞİD güçlerine karşı savaşmak için gönderdiği 150 kadar Peşmergenin 84'ünün gece yarısından sonra uçakla Şanlıurfa'ya gelmesinin ardından, karadan yola çıkan grup da bu Sabah habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yaptı.

Öğleden sonra saat 14.00 sıralarında Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nden geçen peşmerge konvoyu, özel harekat polislerinin zırhlı araçları eşliğinde saat 18.30’da Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’ne giriş yaptı. İki ilçe arasındaki 75 kilometrelik mesafeyi 4.5 saatte kat eden ve yerleşim merkezlerinde destek gösterileriyle karşılanan grup, Viranşehir girişinde toplanan kalabalık tarafından havai fişeklerle karşılandı. Peşmerge konvoyu, bekleme yapmadan Şanlıurfa’ya gitti.

ABD ÜNİFORMALI PEŞMERGE

Geçiş sırasında bir peşmergenin üniformasındaki ABD bayrağı ve 'U.S Army' (Amerika Birleşik Devletleri Kara Kuvvetleri) yazısı dikkatlerden kaçmadı.

SURUÇ'TA GÖRÜNTÜLENDİLER

Suriye'nin Kobani (Ayn el Arap) bölgesine gitmek üzere Suruç ilçesinde geceyi bekleyen Peşmergeler, görüntülendi. Sınır hattında görev yapan AA ekibi, kente havayoluyla gelen ve gece saatlerinde Suriye'ye geçmek için diğer gruptakileri ve silah teçhizatlarını bekleyen grubu, Mürşitpınar Sınır Kapısı yakınında görüntüledi. Neşeli olduğu gözlenen gruptakilerin bazılarının telefonla görüştüğü, bazılarının da yemek yedikleri görüldü.

İKİ GRUP GECEYARISI SURUÇ'TA BULUŞTU

IKBY tarafından Irak'ın Erbil kentinden Kobani'ye gönderilmek üzere hareket eden ağır silahlı Peşmerge güçleri, Suruç ilçesinin sınır hattındaki güzergahı kullanarak daha önce havayoluyla gelen grupla buluştu.

Peşmerge güçlerinin konvoyu, polis ve jandarma ekiplerinin yoğun güvenlik önlemi altında Mürşitpınar Sınır Kapısı yakınlarında bekleyen grubun bulunduğu özel alana giriş yaptı.

Konvoyun, işlemlerin ardından Suriye'nin Kobani ilçesine geçmesi bekleniyor.

MİLLİYETcomputer ASP.NET - PHP Linux Hosting... Tıkla sipariş ver...

Bu haber 30/10/2014 07:22 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors