disscuss print

ASP.NET - PHP Linux Hosting - Tıkla sipariş ver...

Cumhuriyet'e Buruk kutlama

Cumhuriyet'e Buruk kutlama_resim
Cumhuriyet Bayramı Ermenek'teki maden kazası nedeniyle buruk kutlandı. Ankara'da yurttaşlar Anıtkabir'e akın etti.

cumhuriyet.com.tr

Kızılay Güvenpark’ta toplanan, CHP Ankara İl Başkanlığı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Cumhuriyet Kadınları Derneği, Türkiye Gençlik Birliği’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda dernek üyesi ile birlikte yaklaşık 5 bin kişi Tandoğan meydanında Birlik ve Beraberlik mitingi düzenledi. Yurttaşlar mitingin ardından Anıtkabir’i ziyaret etti. Yurtiçinden ve yurtdışından gelen çok sayıda yurttaşı ağırlayan Anıtkabir, kırmızıbeyaz renge bürünürken bir yurttaşın bebeğini mozolenin üzerine bırakarak hatıra fotoğrafı çektirmesi dikkati çekti. Anıttepe ve Tandoğan kapısından giren binlerce kişi yoğunluğa da neden oldu. Ellerindeki Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle Anıtkabir’e gelen yurttaşlar burada anı fotoğrafı çektirdi.

KUTLAMALAR YÜRÜYÜŞLERLE SINIRLI KALDI

Vatan Caddesi’ndeki resmi geçit töreni İstanbul Valisi Vasip Şahin, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın araç üzerinden halkın bayramını kutlamasıyla başladı. İstanbul Valiliği’nin akşam gerçekleştireceği Cumhuriyet Resepsiyonu ile İBB’nin yapmayı planladığı havai fişek, ışık ve lazer gösterileri maden ocağında işçilerin mahsur kalması nedeniyle iptal edildi. Şişli Belediyesi Osmanbey’den Cevahir Alışveriş Merkezi önüne “Yurtta sulh, cihanda sulh” temalı yürüyüş düzenlendi. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Türkiye’nin zor günlerden geçtiğine dikkat çekerek “Atatürk’ün devrimlerine sahip çıktığımız kadar bu devrimleri yok etmek isteyenlere karşı da mücadele etmekten yılmayacağız” dedi.

Fikir Kulüpleri Federasyonu ise “Saltanata son ver” sloganıyla Kadıköy Rıhtım’dan Yoğurtçu Parkı’na “Cumhuriyet ve Özgürlük için” yürüyüş yaptı. Türkiye Motosiklet Platformu üyesi 2 bin kişi ise motorsikletleriyle Kadıköy Bağdat Caddesi’nden Edirnekapı Şehitliği’ne “29 Ekim Cumhuriyet Korteji” düzenledi.computer ASP.NET - PHP Linux Hosting... Tıkla sipariş ver...

Bu haber 30/10/2014 07:44 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors