disscuss print

ASP.NET - PHP Linux Hosting - Tıkla sipariş ver...

Diyarbakır'da asker bu sloganla yürüdü

Diyarbakır'da asker bu sloganla yürüdü_resim
Diyarbakır Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, valilik önünde Vali Hüseyin Aksoy ile Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz’ın tören aracına binerek halkı selamlaması ile başladı.

DBP’li Büyükşehir Belediyesi’nden kimsenin katılmadığı törene Vali Hüseyin Aksoy, 7’nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, Dicle Üniversitesi Rektört Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, askeri yetkililer ve çok sayıda kişi katıldı.

Sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı kutlamalar sırasında tören alınan oluşturulan arama noktalarından aramalar yapıldı.

Geçiş töreninde Diyarbakır 7’nci Kolordu Komutanlı ile İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı askeri tanklar, zırhlı ’Akrep’ tipi araçların geçişi yapıldı. Askeri araçların ardından Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ne ait zırhlı polis araçlarının geçişi düzenlenirken, geçiş törenini izleyenler alkışlayarak destek verdi.

ASKER ’ŞEHİDİM YERİNDE RAHAT UYU’ SLOGANIYLA YÜRÜDÜ

Kortej yürüyüşünü tamamlayan askerler birliklerine dönerken, ’Şehidim yerinde rahat uyu’, ’Her şey vatan, şeref, vazife, dürüstlük’ sloganları atarak yürüdü.

Diyarbakır’daki törende Halk oyunları ekibinin gösterisi ile bu akşam yapılaması planlanan Cumhuriyet Resepsiyonu Karaman Ermenek’teki maden ocağında 18 işçinin mahsur kalması nedeniyle iptal edildi.

Cumhuriyetcomputer ASP.NET - PHP Linux Hosting... Tıkla sipariş ver...

Bu haber 30/10/2014 07:46 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors