disscuss print

ASP.NET - PHP Linux Hosting - Tıkla sipariş ver...

"Mesele şu ki Bibi korkağın teki"

ABD Başkanı Barack Obama’nın yönetiminde görev yapan üst düzey bir diplomat, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yu korkak olmakla eleştirdi.

Başbakan Netanyahu’yu İsrail-Filistin meselesinin ve İran’ın nükleer programından kaynaklanan meselenin çözüme kavuşturulması süreçlerinde takındığı tavır ve izlediği politika sebebiyle korkak olmakla eleştiren diplomat, Atlantic dergisine verdiği demeçte, "Mesele şu ki; Bibi (Başbakan Netanyahu) korkağın teki" dedi.

Rusya'nın Sesi Radyosu'nun aktardığı habere göre, Netanyahu’nun yeni bir savaş başlatmak istemediğini ve bunun da kendisinin iyi tarafı olduğunu kaydeden Amerikalı diplomat, buna karşın Netanyahu’nun Filistin meselesini çözüme kavuşturmak için ise hiçbir şey yapmadığını ve bu durumun da kendisinin olumsuz tarafını teşkil ettiğini sözlerine ekledi.

Derginin ilgili haberinde, ismi açıklanmayan diplomatın bu ifadelerinin Washington ile Tel Aviv arasındaki ilişkilerde son zamanlarda giderek artan gerginliği de kanıtladığı belirtildi.

İsrail, ABD’nin Ortadoğu’daki en önemli müttefiklerinden biri olmasına rağmen, özellikle son zamanlarda Washington ile Tel Aviv arasında belirli konulara ilişkin olarak ciddi görüş ayrılıkları yaşanıyor. Bilindiği üzere işgal altındaki Batı Şeria, Gazze ve Doğu Kudüs’e yeni yerleşim bölgeleri kurmak isteyen Tel Aviv’in bu planları, Washington tarafından eleştirilmişti.

Odatv.comcomputer ASP.NET - PHP Linux Hosting... Tıkla sipariş ver...

Bu haber 30/10/2014 07:55 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors