İkinci Ekrem İmamoğlu vakıası, Gelecek Parti Kurucusu İsmail Günaçar

Günaçar, Davutoğlu’nu gölgede bıraktı.

İkinci Ekrem İmamoğlu vakıası, Gelecek Parti Kurucusu İsmail Günaçar


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söylemiyle küçük bir ilçe belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nu kimse tanımıyordu. Ak Parti ve yandaş medyanın büyük tanıtım ve reklam kampanyaları ile 6 ay içinde dünya çapında tanınan bir siyasi lider haline getirildi.

Ekrem İmamoğlu, şimdi Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın en güçlü rakibi.

İlginçtir şuan için Ekrem İmamoğlu alternatifsiz.

Nereden nereye?

Altı ayda dünya lideri Erdoğan’ın önüne geçmek, hem de Ak Parti ve Ak Parti kontrolündeki medyanın desteği ile.

Böyle talih kuşu her kula nasip olmaz, Ak Parti gibi dost da bulunmaz.

Türkiye, Gelecek Parti kurucusu İsmail Günaçar ile ikinci Ekrem İmamoğlu vakıası daha yaşadı.

İsmail Günaçar kim?

Amerika Birleşik Devletleri'nde 12 yaşında üniversiteye giren, 17 yaşında mezun olarak tarihe geçen süper zeka bir Türk genci.

İsmail Günaçar’ı Türkiye ve dünya gündemine taşıyan bu özelliği değil.

Gelecek Parti tanıtım programında gazetecilerin "Davutoğlu'nun Erdoğan'dan farkı sizce ne olacak?" sorusunu cevaplarken söylediği “En azından Davutoğlu’nun bir diploması var” cümlesi oldu.

Genç siyasetçi İsmail Günaçar’ın o cümlesi, OdaTV haber sitesinde “Erdoğan'a diploma göndermesi Saray'ı bile ayağı kaldırdı” olarak verildi. Arkasından yandaş tabir edilen medya atağa geçti ve İsmail Günaçar’ın o cümlesi ile Firari FETÖCÜ’leri mest ettiği iddia edildi.

O haberi yazan yayın organı sahibi, Ekrem Dumanlı ile birlikte Fethullah Gülen’i internetteki eleştirel haberlerden koruma yasası hazırladığı günleri unutmuş olmalı.

Gelecek Parti kurucuları arasında yer alan İsmail Günaçar’ı parlatma çalışmalarına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mücahit Küçükyılmaz da katıldı.

İsmail Günaçar, Başdanışman Mücahit Küçükyılmaz’ın katkısıyla siyasete adım attığı ilk günde Cumhurbaşkanlığı tarafından da tanınan bir siyasi figür haline geldi.

İşte ikinci Ekrem İmamoğlu vakıası…

 

 

Ekrem İmamoğlu, CHP ve Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu gölgede bırakmışsa, genç siyasetçi İsmail Günaçar da Gelecek Partisi’ni ve Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nu gölgede bıraktı.

Tüm yandaş medya el birliği etti, Gelecek Partisi ve İsmail Günaçar’ın reklamını yapıyor.

Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine başka düşman aramasın. Kendi elinin altındakiler Ak Parti’yi bitirmek, rakiplerini güçlendirmek için var güçleriyle çalışıyor.

İkinci Ekrem İmamoğlu, İsmail Günaçar Türk siyasetine hayırlı olsun!

 

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com