Şehit Bordo Bereli Selçuk Paker Son Yolculuğuna Uğurlandı

Piyade Uzman Çavuş Selçuk Paker (25) için Ankara Kocatepe Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Şehit Bordo Bereli Selçuk Paker Son Yolculuğuna Uğurlandı


Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 30 Ocak'taki operasyonlarda ağır yaralanarak kaldırıldığı Diyarbakır Asker Hastanesi’nde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Selçuk Paker (25) için Ankara Kocatepe Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

 

 

'ın Sur ilçesinde 30 Ocak'taki operasyonlarda ağır yaralanarak kaldırıldığı Diyarbakır Asker Hastanesi’nde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Selçuk Paker (25) için Ankara  Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.


Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli şehit Paker’in; İstanbul’da oturan babası Seğit, annesi Sevgi, bir yıl önce evlendiği ve 2 aylık hamile olduğu öğrenilen eşi Sedef’in yanı sıra çok sayıda yakını ikindi vakti kılınacak cenaze namazı için Başkent’e geldi.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, parti temsilcileri ile çok sayıda askeri ve sivil erkan, cami avlusunda taziyeleri kabul eden acılı aileyi teselli etmeye çalıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da çelenk gönderdi.


Bu arada daha önce Ümraniye Ülkü Ocakları’nda görev almış şehit Selçuk Paker’in çok sayıda arkadaşı da cenaze için İstanbul’dan Başkent'e geldi. Cami avlusunda kurulan bariyerlerden polis kontrolünde geçilmesine tepki gösteren gruptaki bazıları, çevredeki diğer vatandaşlar tarafından sakinleştirildi.


İkindi vakti sonrası Selçuk Paker'in cenaze namazı, hayatını kaybeden emekli astsubay Erhan Kıvanç’ınki ile birlikte kılındı. Helallikler alındıktan sonra Türk bayraklarına sarılı cenazeler askeri tören kıtaları eşliğinde omuzlarda bir süre taşındı ve top arabasına konuldu.


Cenazeler taşındığı esnada kalabalıktan bazıları ‘Şehidim hakkını helal et’, Ümraniye seninle gurur duyuyor’ şeklinde tezahüratta bulundu. TBMM Başkanı Kahraman ile törene katılan diğer vatandaşlar bir süre top arabasının arkasından yürüdü. Şehit Paker ile diğer askerin naaşları, Cebeci Şehitliği’nde toprağa verildi.