Şehit Erdem Ertan için son görev

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar katıldı.

Şehit Erdem Ertan için son görev


Hakkari Yüksekova'daki terör saldırısında şehit olan astsubay üstçavuş Erdem Ertan için Ankara'da Kocatepe Camii'nde tören düzenlendi. Törene Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu da katılarak şehit askerin ailesinin acısını paylaştı.

Hakkari Yüksekova'da PKK'lı teröristlerin askeri konvoya saldırısında şehit olan Astubay Üst Çavuş Erdem Ertan için Ankara Kocaepe Camii'nde tören düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdarıoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar katıldı.

Şehit askerin cenaze törenine Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu da katılarak şehit ailesinin acısını paylaştı.

Sare Davutoğlu, şehidin eşi Hacer Ertan ile ailesine taziyelerini iletti, acılarını paylaştı. Davutoğlu, cenaze töreni boyunca şehidin eşi ve annesine destek oldu.


Namaz sonrası cenazenin taşınması sırasında şehit eşi ile yürüyen Sare Davutoğlu'nun zaman zaman göz yaşlarına hakim olamadığı gözlendi.

Bu arada şehidin hamile eşi Hacer Ertan, Sare Davutoğlu'ndan doğumunu kendisinin yaptırmasını istedi. Bunun üzerine Sare Davutoğlu, "Tabi, inşallah yaptırırım" karşılığını verdi.

Devletin zirvesi cenazede yer aldı:

Helallik alındı gözyaşları sel oldu

Namazın kılınmasının ardından helallik alındı. Şehit Erdem Ertan daha sonra toprağa verilmek üzere askerlerin omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı.

 

Şehidin cenaze namazını Ankara Müftüsü Mefail Hızlı kıldırdı. Müftü Hızlı, namaz sonrası dua ederken, şehit Erdem'in ülkenin birliği, beraberliği için canını Allah'a adadığını söyledi. Müftü Hızlı daha sonra hellallik isteyerek, şehit Erdem ve tüm şehitler için dua etti.

Şehidin eşi dört aylık hamile

Cami avlusunda taziyeleri, şehidin ailesi ve yakınları kabul etti. Şehidin annesi Aynur ile dört aylık hamile olduğu belirtilen öğretmen eşi Hacer Ertan'ın ayakta durmakta zorlandıkları gözlendi.