Türk Milleti CHP’ye neden oy vermiyor?

CHP'nin en büyük defosu, İnönü Dönemi ve 28 Şubat Sürecidir.

Türk Milleti CHP’ye neden oy vermiyor?
Bu sorunun sahibi ben değilim. Sorunun sahibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’ye daha önce hiç oy vermemiş insanlarla görüştüğünü belirterek, “Neden bize oy vermiyorsunuz? Hangi gerekçeyle oy vermiyorsunuz? ‘Adalet’ diyorsunuz, adaleti savunuyoruz; ‘hak’ diyorsunuz, hakkı savunuyoruz; ‘kul hakkı’ diyorsunuz, kul hakkını savunuyoruz; ‘yolsuzluk’ diyorsunuz, her türlü mücadeleyi veriyoruz”.

Vefa dediğimiz duygu, bir yerde bir çocuk yatağa aç giriyorsa, o gece rahat uyumamak demektir.” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine şapka çıkarıyorum. Ellerim patlayıncaya kadar alkışlıyorum.

Nokta.

Kılıçdaroğlu gerçekten Türk Milleti’nin CHP’ye neden oy vermediğini bilmiyor mu?

Gerçekten bilmiyorsa,  anlatayım ama kırılmak, darılmak yok!

CHP’nin en büyük defosu İnönü Dönemi’dir. İnönü Dönemi’ndeki baskılar kuşaktan kuşağa anlatıldı. Birçok kuşak, vergi memurlarının harman mühürleme hikayeleri ile büyüdü.

Ben çocuktum. Bizim kasabaya jandarma jipi geldiğinde kasaba medyanında kimse kalmazdı. İnsanlar jandarmadan korkar, evlerine kaçardı.

Arapça ezan okuyan insanlara yapılanlar da kulaktan kulağa, anlatıldı.

CHP ve İnönü Dönemi denilince Türk Milleti'nin aklına vergi memurları, jandarma dipçiği, adaletsizlik, kanun tanımazlık, kıtlık, karne ve sefalet geliyor.

Türk Milleti’nin bilinçaltında yer eden onlarca olumsuzluğa rağmen, CHP’ye oy vermesi mümkün değil.

İnönü Dönemi’ni geçelim. Deniz Baykal’lı günleri hatırlayalım. Televizyon ekranlarında Türk Milleti’ni korkutan iki ses vardı. O seslerden birisi insanların inancına takmış 28 Şubatçı Generaller , diğeri başörtüsü düşmanlığı ile özdeşleşmiş Deniz Baykal ve CHP’lilerin sesi vardı.

CHP, bir bez parçasından fırtına kopardığı günleri unutmuş olabilir. Ancak Türk Milleti’nin, mağdurların o günleri unutması mümkün değil.

Bismillah kelimesinden “irtica” üretildiği günler çok insanın canını yakmıştı. O acılar kolay unutulmuyor. Nesilden nesile aktarılıyor.

Deniz Baykal bu söyleyeceklerimden alınmasın. CHP’li kardeşler de alınmasın. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu sorunun cevabını merak ettiği için yazıyorum.

Deniz Baykal bir konuşurdu, borsa tavan tavan giderdi. İki üç gün sonra yeniden konuşur, borsa üç gün batardı. Gençlik yıllarımda borsa salonlarında az toz yutmadım. Aracı kurumların salonunda kalp krizi geçiren ölen insanların acısı unutulmaz.

Hele Korkma Yiğit kasedi hiç unutulmaz. O kaset gece açıklandı. Deniz Baykal açıkladı. O sabah borsa battı. Türkiye battı. Türk şirketleri yüzde elli değer kaybetti.

İnsanlar evini, işini, arabasını kaybetti. Aileler yıkıldı. Birçok insan intihar etti.

 

 

Sayın Kılıçdaroğlu güzel konuşuyor. Adalet pankartı elinde beyaz gömleğiyle cesur yürek rolü oynuyor ama geçmişte yapılan hukuksuzluklar bilinçaltından kolay silinmiyor.

Evet bugün ki CHP adaleti savunuyor, demokrasiyi ve insan haklarını savunuyor. Kul hakkına vurgu yapıyor.

Buna rağmen Türk Milleti’ni inandıramıyor.

CHP ve Deniz Baykal, BESAŞ’ta binlerce vatandaşı mağdur edenleri CHP’den milletvekili adayı gösterdi mi, göstermedi mi?

Gösterdi.

Kılıçdaroğlu'nun kendisi gösterdi mi, göstermedi mi?

Gösterdi.

Aynı CHP ve Kılıçdaroğlu, BMC ve Tank Palet Fabrikasını eleştiriyor.

Türk Milleti’nin terazisi çok hassastır. Geçmişi kolay kolay unutmaz. O nedenle CHP'nin işi zor.

Kılıçdaroğlu ve CHP şimdi hak, hukuk diyor.

Yusuf İnan, Yerel Gündem gazetesini neden kapatmak zorunda kaldı?

CHP’liler Yusuf İnan’ı neden dava yağmuruna tutdu?

Yusuf İnan gazeteci değil miydi?

Yalan mı yazıyordu?

Hakaret mi etmişti?

Saygısızlık mı yapmıştı?

CHP’liler Yusuf İnan’ın hangi haberini veya köşe yazısını tekzip etti?

İzmir’de CHP’li başkana “Senin ile yolu kesiştikten sonra evi, arabası, lüks yaşantısı olan bir Asiye tanıyormusun” diye bir soru sordum.

Ben gazeteciyim. Basın Kanunu açıktır. Soru sormak “bilgi edinme” hakkıdır. Hiçbir gazeteci bir soru sorduğu için hapis cezası almaz. Yusuf İnan’a neden hapis cezası verildi?

O soru nedeniyle bir de tazminata mahkum edildim.

Asiye diye biri çıktı. O sorudaki, CHP'li Başkan ile tanıştıktan sonra, zenginleşen, evi arabası lüks yaşantısı olan Asiye benim, siz bana hakaret ettiniz dedi ve CHP'li Başkan ile birlikte tazminat davası açtı. O da benden tazminat kazandı.

CHP’liler bu kadar hukuksuzluğu nasıl başardı?

FETÖ ile işbirliği yaparak mı, İzmir Adliyesi’nde etkin oldukları için mi?

Adalet Bakanı eğer hak ve hukuka gerçekten inanıyorsa, Yusuf İnan’a İzmir ve İstanbul adliyelerinde açılan dava ve soruşturmaların arkasındaki kirli yapıları ortaya çıkarır.

Sayın Kılıçdaroğlu “kul hakkı” diyor. Benim çocuklarımın rızkını avukatlara harcatan CHP, Basın İlan Kurumu üzerinden gazetemin yasal hakkı olan reklamları vermeyen, verdirtmeyen, CHP'li Başkanlar, CHP’li Belediyeler “kul hakkı” yemediler mi?

Kopyalanmış, tıpa tıp bir birinin benzeri, adı sanı bilinmeyen dergi ve gazetelere reklam yağdırmadılar mı?

Hodri Meydan…

Müfettişler İzmir'de CHP’li Belediyelerin Basın İlan Kurumu üzerinden kimlere para aktardığını araştırsın. Kılıçdaroğlu bu konuda girişimde bulunsun. İşte o zaman Türk Milleti'ni inandırabilir.

Kılıçdaroğlu, hala Türk Milleti CHP’ye neden oy vermiyor, merak ediyor mu?

Ediyorsa, bir sır daha vereyim. Son yapılan anketlerde Ak Parti oyları eriyor, CHP’nin oyu artmıyor, MHP’nin oyu artmıyor. Yeni kurulacak partilere ciddi oy geçişi yok.

Oylar nereye gidiyor?

Hiçbir yere gitmiyor.

En büyük oy potansiyeli kararsızlarda.

Türk Milleti Ak Parti iktidarını da kara listeye aldı. Bundan sonra Siyasal İslam çizgisindeki hiç bir siyasi parti aslan payı oy alamaz.

Sadece Ekrem İmamoğlu kendi başına bir siyasi parti kurar ve seçimlere girerse favori olabilir. O dahi eskisi gibi ezici üstünlük sağlayamaz.

Türk Milleti, mührü tek bir siyasi parti liderinin eline vermez. Anketler de bunu gösteriyor.

Benim siyasi parti genel başkanlarına tavsiyem, seçim barajının sıfırlanması için kanun teklifi hazırlasınlar. Siyasi partilere hazine yardımının kaldırılması için kanun teklifi hazırlasınlar. Türk  Milleti'nin çocukları yatağa aç girerken,  2020 yılında hazine’den 5 partiye 419 milyon 415 bin lira yardım yapılacak.

Bu yıl (2019) yerel seçimlerin olması nedeniyle siyasi partilere hem normal yardım hem de seçim yardımı olmak üzere iki kat Hazine yardımı yapıldı Tam 772 milyon lira ödendi

Sayın Kılıçdaroğlu söylemlerinde samimi ise hazine yardımının kaldırılması için TBMM'de girişimde bulunsun.

Türk Milleti, belki o zaman CHP'nin samimiyetine inanır ve CHP'ye oy vermeye başlar.

 

Maddi sorunları nedeniyle siyanürle intihar eden aileler...

 

 

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com