ZELENSKİY, İLERİ YAŞTAKİ ANNESİNİ EVDEN ÇIKMAMAYA İKNA ETTİ

UKRAYNA’DA KORONAVİRÜS’TEN YAŞANAN CAN KAYBI 3

ZELENSKİY, İLERİ YAŞTAKİ ANNESİNİ EVDEN ÇIKMAMAYA İKNA ETTİ

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle annesini evden dışarı çıkmamaya ikna ettiğini söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodımır Zelenskiy, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle annesini evden dışarı çıkmamaya ikna ettiğini söyleyerek, vatandaşlarını da kendi aile büyüklerini aynı konuda ikna etmeye çağırdı.

Cumhurbaşkanı Zelenskiy, vatandaşlarına hitaben yaptığı konuşmada, kendi annesinin ilk olarak salgın nedeniyle evde oturma fikrine soğuk baktığını ve alışverişte en iyi meyve-sebzeyi kendisinin seçtiğini söyleyerek buna itiraz ettiğini söyledi. Zelenskiy buna rağmen annesini en sonunda zorunlu haller dışında evden çıkmamaya ikna ettiğini söyledi.

UKRAYNA’DA KORONAVİRÜS’TEN YAŞANAN CAN KAYBI 3

Zelenskiy, Ukraynalılara da ileri yaşlardaki akrabalarını sürekli arayıp ihtiyaçlarını öğrenmeleri, onlara yardımcı olmaları ve onlara internet üzerinden alışveriş yapmayı öğretmeleri konusunda çağrıda bulundu.

Ukrayna’da koronavirüs nedeniyle 3 kişi hayatını kaybederken, koronavirüs tespit edilen kişilerin sayısı da 41’e yükseldi.

 

QHA.COM.TR