disscuss print

ASP.NET - PHP Linux Hosting - Tıkla sipariş ver...

Asker de çocuk da bedelini ödeyecek

Asker de çocuk da bedelini ödeyecek_resim
Hem bayrağı indirene hem de askerlere sert çıkan Erdoğan, “Bir çocuk bizim kutsalımız olan bayrağı indirebiliyorsa bunun bir karşılığı olacaktır. Orada görevli olan askerdi, komutandı teftişten sonra hepsi bunun bedelini ödeyecektir” dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani görüşmesi sonrası soruları yanıtladı. Erdoğan, Diyarbakır’da 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda Türk bayrağının gönderden indirilmesiyle ilgili soru üzerine “İkinci Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nda, Diyarbakır’daki bu bayrak indirilmesi konusu, bununla ilgili olarak benim söyleyebileceğim herhalde en şiddetli cümle neyse onu siz benden duymuş olun. Konuyla ilgili olarak, İçişleri Bakanım hemen teftişi başlatmış durumdadır. Tabii oradaki ilgili komutan ile alakalı da bunlar teftişin içerisindedir. Bunun çocuk olması bizi ilgilendirmez. Bir çocuk bizim kutsalımız olan bayrağı alma mahareti gösteriyorsa bunun bir karşılığı muhakkak ki olacaktır. Bedeli neyse, bunun bedelini de onu oraya gönderenler, kendisi, onlar da ödeyecektir” dedi.

Erdoğan askerlere de şöyle sert çıktı: “Çocuktur diye bizim bayrağımıza, kutsalımıza bu şekilde saldırmak suretiyle buna sessiz kalmamız mümkün değildir. Direğe tırmanıyor dikkat edin. Sokakta, çarşıda, pazarda bir bayrağı elinden düşürmüyor, direğe tırmanıyor. Direkten, bayrağımızı indirme cüretinde bulunabiliyor. Orada görevli olan askerdi, komutandı, bu teftişten sonra hepsi bunun bedelini ödeyecektir. Ben bunu özellikle söylüyorum.”

‘Dik durun’ uyarısı

Son günlerde yaşanan olaylarla ilgili halka bir çağrıda bulunmak istediğini belirten Erdoğan, “Bütün bu olaylar karşısında bilesiniz ki bu çözüm sürecini ortadan kaldırmaya yönelik atılan adımlardır. Bu süreci provoke etmeye yönelik adımlardır ve bu çözüm sürecine yönelik bu provokasyonlara karşı milletçe dik durmamız lazım. En azından Diyarbakır’da o annelerin ortaya koyduğu tavrı tüm bölge insanının aynı şekilde koymasını, hatırlatmasını istiyorum. Tokat’taki vatandaşın ortaya koyduğu tavrı aynı şekilde herkesin ortaya koymasını söylüyorum. Kalkıp de yol kesmek, bu eşkıya işidir terörist işidir” dedi. Yol kesme eylemlerine de değinen Erdoğan, “Yol kesenler de bundan böyle bedelini onlar da ödeyeceklerdir. Bu konuda ilgili bakanlarıma gerekli talimatlar verilmiştir.” diye konuştu.

ABDULLAH KARAKUŞ

HÜRRİYETcomputer ASP.NET - PHP Linux Hosting... Tıkla sipariş ver...

Bu haber 10/06/2014 05:17 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors