Cemil Tugay'dan Değişim Rüzgarları

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde Yeni Atamalar!

Cemil Tugay'dan Değişim Rüzgarları

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde Yeni Atamalar! Cemil Tugay'dan Değişim Rüzgarları

YEREL GÜNDEM / İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, belediyenin şirketlerinde gerçekleşen atama ve görevden almalarla dikkat çekiyor. Son olarak Egeşehir Yapı Planlama Müşavirlik ve Teknoloji A.Ş Genel Müdürü Ekrem Tükenmez'in görevine son veren Tugay, bu göreve Süleyman Ekinci'yi getirdi.

Tugay'ın değişiklikleri sadece bu atama ile sınırlı değil. Geçtiğimiz günlerde Karşıyaka Belediyesi'ne bağlı Kent A.Ş. Satın Alma Müdürü Hilmi Aksoy'u İzmir Büyükşehir Belediyesi Grand Plaza Genel Müdürlüğü'ne transfer etmişti. Aynı dönemde Arda Şekercioğlu'nun Grand Plaza Genel Müdürlüğü görevinden ayrılarak İZULAŞ Genel Müdürlüğü'ne atanmasıyla da dikkatleri üzerine çekti.

İZENERJİ Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Türkoğlu'nun görevden alınmasının ardından, bu göreve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin eski Meclis Üyesi Erhan Uzunoğlu getirildi.

Son olarak dün İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu'nun görevine son veren Başkan Tugay, belediyenin stratejik pozisyonlarında gerçekleştirdiği bu değişimlerle belediye yönetiminde yeni bir dönemi başlatıyor.

Cemil Tugay'ın bu atamalarla belediyenin farklı şirketlerinde gerçekleştirdiği değişimler, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yönetim anlayışında ve vizyonunda ne gibi değişikliklerin olacağına dair ipuçları veriyor. Değişim rüzgarlarının belediyede nasıl devam edeceği ve yeni atamaların hangi isimlerle gerçekleştirileceği merak konusu olmaya devam ediyor.

www.yerelgundem.com