Başkan Cemil Tugay'dan Aykut Erdoğdu Açıklaması: Genel Sekreterlik Görevine Gelmiyor

Aykut Erdoğdu Genel Sekreterlik Görevine Gelmiyor

Başkan Cemil Tugay'dan Aykut Erdoğdu Açıklaması: Genel Sekreterlik Görevine Gelmiyor

Başkan Cemil Tugay'dan Aykut Erdoğdu Açıklaması: Genel Sekreterlik Görevine Gelmiyor

YEREL GÜNDEM / İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Aykut Erdoğdu'nun İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde Genel Sekreter olarak atanacağına dair çıkan haberleri şaşkınlıkla karşıladığını belirtti. Tugay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Erdoğdu'nun genel sekreterlik görevine gelmeyeceğini ve başka bir yapıda görev alacağını ifade etti.

Tugay, Aykut Erdoğdu'nun ekonomi ve iktisat konusundaki birikimine değinerek, "Aykut Erdoğdu bizim çok değerli milletvekillerimizden. Ekonomi ve iktisat konusunda önemli birikimleri olan partimizin kıymetlilerinden biridir. Ancak genel sekreterlik için değil, Ege Bölgesi'nde koordinasyon sağlayacak bir planlama ajansı yapısında görev alacak" dedi.

Başkan Tugay, mevcut genel sekreter Barış Karcı ile devam edeceklerini ve idari yapıda değişiklik yapma hakkının saklı olduğunu belirtti. Tugay, "Önce belediyede çalışan arkadaşlarımızın performanslarını objektif bir şekilde değerlendirerek göreve devam edip etmemesiyle ilgili karar verme eğilimindeyim" dedi.

Ayrıca, Anıtkabir’de gerçekleşen başkanlar buluşmasında Aykut Erdoğdu ile yan yana gelmediği şeklindeki haberlerle ilgili konuşan Tugay, "Asla bir küslük yok. Genel Başkanımız ile defalarca kez görüştük, ayaküstü sohbet ettik. Aramızda herhangi bir sorun olmadığını ispat edecek şekilde en kısa zamanda fotoğraf çekileceğiz" şeklinde konuştu.

Son olarak, eski İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in işe alımlarına dair iddialara da değinen Tugay, "Son aylarda biraz normalin üzerinde yoğunlukta bir işe alım olmuş. Personel fazlası olup olmadığını da değerlendireceğiz. İhtiyaç dışı bir durum varsa, İzmir halkının belediyenin hakkını koruyacak şekilde değerlendirme yapacağız" dedi.

www.yerelgundem.com