disscuss print

ASP.NET - PHP Linux Hosting - Tıkla sipariş ver...

Poligon patlamasında yaralanan başkomiser şehit oldu

Poligon patlamasında yaralanan başkomiser şehit oldu_resim
KAHRAMANMARAŞ Emniyet Müdürlüğü bahçesinde bulunan kapalı atış poligonunda, arızayı gidermek için yapılan kaynak çalışması sırasında biriken barut gazı patlaması sonucu yaralanan başkomiser Miktad Ataş, tedavi gördüğü Adana'da şehit oldu.

Geçen 6 Haziran'da Azerbaycan Bulvarı'ndaki İl Emniyet Müdürlüğü'nün bahçesinde bulunan yer altındaki kapalı atış poligonunda, hedef mekanizmasındaki arızanın onarımı için yapılan kaynak çalışması sırasında, biriken barut gazının sıkışması sonucu meydana gelen patlamada 2'si polis 4 kişi yaralandı. Yaralılardan çarşı ve mahalle bekçisi 4 çocuk babası İsmail Kuyzu, tedavisinin sürdüğü Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde şehit oldu. Diğer yaralılar başkomiser Miktad Ataş, sevk edildiği Adana'daki özel hastanede, polis memuru Hacı Canan Coşkun, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde ve teknisyen yardımcısı Ahmet Maraşlı ise Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Seyhan Uygulama Merkezi'nde tedaviye alındı.

Vücudunda ağır yanıklar oluşan başkomiser Miktad Ataş, bugün sabah yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı. Ataş için bugün Adana Emniyet Müdürlüğü'nde cenaze töreni düzenlenecek. Ataş'ın cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'ne gönderilecek.

KIRIKHAN'DA TOPRAĞA VERİLDİ

Şehit Başkomiser Miktad Ataş'ın cenazesi, Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'nde ilk olarak baba ocağına getirildi. Burada şehidin annesi Gülşah Ataş sinir krizi geçirdi. Şehit annesine sağlık görevlileri tarafından müdahale yapılırken, şehidin cenazesi daha sonra Kırıkhan Mezarlık Kompleksi'ne getirildi. Hatay Müftüsü Hamdi Kavillioğlu'nun kıldırdığı cenaze namazında şehidin çocukları Özkan ve Okan, büyükbabaları Süleyman Ataş'ın yanında saf tuttu. Ataş'ın cenazesi göz yaşları arasında toprağa verildi. Tören boyunca şehit oğlunun askerlik fotoğrafını elinden hiç düşürmeyen anne Gülşah ile eşi Nimet ve kızı Eda Nur'u polisler teselli etmeye çalıştı.
Cenaze törenine Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Albay Hasan Polat, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar, İl Jandarma Komutanı Albay Hasan Koçyiğit, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ADANA, (DHA) // Ramazan ÇELİK/KIRIKHAN(Hatay), (DHA)computer ASP.NET - PHP Linux Hosting... Tıkla sipariş ver...

Bu haber 10/06/2014 20:39 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors