disscuss print

ASP.NET - PHP Linux Hosting - Tıkla sipariş ver...

Ukrayna'da ateşkes bilmecesi...

Ukrayna'da ateşkes bilmecesi..._resim
Ukrayna’nın doğusunda Rusya yanlısı muhalifler ile ordu arasındaki ateşkes tehlikeye girdi. Kiev’den yetkililer, muhaliflerin saldırıları devam ederse, ateşkesin iptal edilebileceğini duyurdu.

Ordu sözcüsü, Rusya yanlısı ayrılıkçıların güçlü olduğu Slovyansk kenti yakınlarında en az bir askerin öldürüldüğünü açıkladı. Yerel basın ise en az üç askerin öldüğünü bildiriyor. Gece boyunca da Kiev hükümetinin kontrolü altında olan bazı bölgelere de saldırılar yapılmıştı. Ukrayna Unian haber ajansına konuşan Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi sözcüsü, “Saldırıların devam etmesi halinde hükümetin ateşkesi iptal etme hakkının saklı bulunduğunu” söyledi.

Bu arada Rusya yanlısı muhalifler, Ukrayna’nın doğusunda dört AGİT gözlemcisini daha serbest bıraktı. Geçen ay Luhansk’ta gözaltına alınan ve serbest bırakılan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın dört gözlemcisinin Almanya, Hollanda, Rusya ve İspanya uyruklu oldukları belirtildi.

ABD’ye suçlama

Öte yandan, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna’nın homojen olmadığını ve okyanus ötesi ortakların Ukrayna yönetimini çatışma yolunu seçmeye zorladığını açıkladı. Lavrov, “Rossiya” televizyonunda “Cumartesi Haberleri” sunucusu Sergey Brilyov’a demeç verdi. Bakan, “Ukrayna’daki durum, çoğu Avrupa ülkeleri ile Rusya’ya bağlı olsaydı, ülkenin geleceğine yönelik beklentilerim olumlu olurdu” dedi.computer ASP.NET - PHP Linux Hosting... Tıkla sipariş ver...

Bu haber 01/07/2014 07:09 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors