disscuss print

ASP.NET - PHP Linux Hosting - Tıkla sipariş ver...

PKK'nın yolunu kestiği o savcı konuştu:

PKK'nın yolunu kestiği o savcı konuştu:_resim
PKK'lılar tarafından yolu kesilerek kendisine kimlik sorulan Van Gevaş Savcısı Ersin Kuşku, o an yaşadıklarını Sözcü'den Saygı Öztürk'e anlattı.

"Arabamla Muş yolunda giderken, Kalaşnikoflu PKK'lılar yolu kesmiş kimlik kontrolü yapıyordu. Kimliğimi istediler..." diyen Ersin Kuşku, "Savcı kimliğimi verseydim, yanmıştım... Kendi memleketimizde eşkıya kimlik kontrolü yapıyor. Ne hale geldik." dedi.

Sözcü'nün haberi şöyle:

"Ersin Kuşku, iki ay önce Van'ın Gevaş ilçesine Cumhuriyet savası olarak atandı. 4 yıllık savcının Gevaş ikinci görev yeriydi. İlin en sakin, olaysız ilçesine atandığı için de mutluydu. Ancak, diğer ilçeler kaynıyordu. Eşi ve çocuğunu memleketinde bırakıp, Adana- Gaziantep- Şanlıurfa-Diyarbakır istikametinden Van'ın Gevaş ilçesine doğru özel otomobiliyle seyir halindeydi. Diyarbakır'a yaklaştığında dumanlan, havadaki helikopterleri gördü.

100 metre kadar ilerleyince ortalığın savaşı alanına döndüğüne şahit oldu. Lastikler ateşe veriliyor, kaldırım taşlan sökülüyor, araçları durduran maskeli gençler zafer işareti yapıyordu. Tatvan'da olaylar vardı. O yüzden Elazığ yolunu kullanıp Muş yönüne hareket etti. Muş merkeze tahmini 20-25 km uzaklıktaydı. Yüzleri poşulu, ellerinde hem Kalaşnikof silah, hem tabanca olan 4 PKK'lı araanı durdurdu. İkisi silahı doğrulttu. Kimliğini istedi.

O an soğukkanlılığını kaybetmedi ve sava kimliği yerine nüfus cüzdanını uzattı. Ona ne iş yaptığını sormadılar. Tekirdağ nüfusuna kayıtlı, Bulgaristan doğumlu olduğunu cüzdandan görünce "Kobani'deki kardeşlerimiz ölüyor bize yardım edeceksiniz. Sessiz kalmayacaksınız, Kobani'deki kanın durması için yardım edeceksiniz" dedi.

Bir süre daha propaganda yaptıktan sonra ayrıldılar. Sava Ersin Kuşku, yaşadıklarını şöyle açıkladı: "Batı'da yaşayanlar, buralarda gerçekten ne olduğunu bilmiyor. Bir çok olay basına yansımıyor. Eşkıyalar, yol kesiyor, kimlik kontrolleri yapıyor. Eğer C. Savası olduğumu söylemiş olsaydım, belki 3-5 ay dağda tutacaklar ya Ersin Kuşku da öldüreceklerdi."computer ASP.NET - PHP Linux Hosting... Tıkla sipariş ver...

Bu haber 11/10/2014 06:56 tarihinde eklenmiştir.

Yorum Yaz

Bilgileriniz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
captcha
 
Authors