Aytaç Yalman'ın doktoru ve koruması yoğun bakımda

Yalman'ın doktoru ve koruması yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü bildirildi.

Aytaç Yalman'ın doktoru ve koruması yoğun bakımda

Kara Kuvvetleri eski Komutanı Aytaç Yalman’ın tedavi sürecinde yanında bulunan doktorunda ve korumasında korona virüs tespit edildi. Yalman'ın doktoru ve koruması yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü bildirildi.

Kara Kuvvetleri eski Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman, korona virüs nedeniyle hayatını kaybetmişti. Aytaç Yalman’ın eşinin ardından, orduda görevli askeri hekim ve korumasında da korona virüsün sağtandığı ifade edildi.

KRT'den Çağdaş Ulus'un haberine göre, korona virüs nedeniyle tedavi gören kadın doktorun, Aytaç Yalman’ın eşiyle birlikte Abdülhamid Han Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde tedavi gördüğü bilgisine ulaşılırken, doktorun Fenerbahçe Orduevi’nde görevli olduğu belirlendi. Aytaç Yalman’ın korumasının da korona virüse yakalandığı ve yoğun bakım ünitesinde tedavi gördüğü ifade edildi.

ÖNLEMLER ARTIRILMIŞTI

Aytaç Yalman’ın korona virüsten ölüm haberi virüsten 3. ölüm olarak kayıtlara geçmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yaparak, haberi doğrulamıştı. Yalman’ın 15 Mart'taki vefatı sonrası da ailesiyle yaşadığı Fenerbahçe Orduevinde korona virüs önlemleri artırılmış, Yalman’ın spor yaptığı Orduevindeki salona gidenlerin test yaptırmak için hastanelere başvurduğu bilgisine ulaşılmıştı.

Kaynak Yeniçağ: Aytaç Yalman'ın doktoru ve koruması yoğun bakımda