ABD Kongre binasına saldırı girişimi: Bariyerine çarpıp intihar etti

ABD Kongre binasının bariyerlerine arabasıyla çarptı!

ABD Kongre binasına saldırı girişimi: Bariyerine çarpıp intihar etti


ABD Kongre binasına saldırı girişimi: Bariyerine çarpıp intihar etti

ABD Kongre binasının bariyerlerine arabasıyla çarpan bir şüpheli, polisin yaklaşması üzerine önce havaya ateş açtı, sonra da intihar etti.

DUVAR - ABD'nin başkenti Washington'da sabaha karşı arabasıyla Kongre binasının bariyerlerine çarpan erkek, polisin yaklaştığını görünce silahıyla kendini vurdu.

AA'nın haberine göre, başkent polisinden yapılan açıklamada, sabah 04.00 civarında Kongre binasına doğru arabasıyla ilerleyen bir kişinin önce binanın önündeki bariyerlere çarptığı, güvenlik güçlerinin kendine yaklaştığını görünce havaya birkaç el ateş ettiği ve silahını kendine doğrultarak tetiğe bastığı belirtildi.

Olayın, ülke genelinde kolluk kuvvetlerinin artan sayıda tehditle karşı karşıya olduğu ve Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI) eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Florida'daki evininin aramasından bu yana hükümet binalarına yönelik şiddetli saldırılar konusunda uyarı aldığı bir zamanda yaşanmasına dikkat çekildi.

Başkentte en son 2 Nisan 2021'de, Kongre binası yakınındaki kontrol noktasına aracını kasten süren bir kişi, bir polisin hayatını kaybetmesine yol açmış, aracından çıkarak elindeki bıçakla polislerin üzerine yürümesinin ardından öldürülmüştü. (DIŞ HABERLER)