Şehit Astsubay Çavuş Semih Özbey kimdir kaç yaşında nerede şehit oldu?

Şehit Astsubay Çavuş Semih Özbey kimdir?

Şehit Astsubay Çavuş Semih Özbey kimdir kaç yaşında nerede şehit oldu?

Şehit Astsubay Çavuş Semih Özbey kimdir kaç yaşında nerede şehit oldu?

Şehit Astsubay Çavuş Semih Özbey kimdir kaç yaşında nerede şehit oldu? Sorularının cevabını  sizler için araştırdık.

Şehit Astsubay Çavuş Semih Özbey kimdir kaç yaşında nerede şehit oldu? İşte soruların cevapları…

Şehit Astsubay Çavuş Semih Özbey kimdir?

Malatya Ticaret Borsası eski başkanı Gürsel Özbey'in oğlu Semih Özbey, 18 Eylül 2015'te kaçırıldı. Astsubay Binbaşı Semih Özbey, 18 Eylül 2015'te Tunceli-Erzincan Karayolu'nda durdu. Özbey'in, görevi sırasında kaçırıldığı biliniyor. Rize'deki birliğinden izinli olarak memleketi Malatya'ya doğru yola çıktı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Son derece özel ve kritik bir operasyon" olarak nitelendirdiği Pençe Kartal-2 Harekatı'nda 48 teröristin öldürüldüğünü, 2 teröristin sağ yakalandığını belirterek, bölgenin büyük oranda teröre maruz kaldığını söyledi. . "Operasyon. Kara ve hava faaliyetlerimiz onların üslerine yöneliktir." "Kışlalarına döndüler" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “6 yıl önce PKK tarafından kaçırılıp Kuzey Irak'ta alıkonulan 13 çocuğumuz alçak ve hain bir şekilde şehit edildi. Hala PKK'yı aklamaya çalışan pislikler var. PKK ile aynı açıklamaları yapmaktan utanmayan, aynı yalanları söyleyen namussuzlar var. Çocuklarımızdan ve ailelerinden yaşadıklarının hesabı sorulmuştur, sorulmaya da devam edecektir. "Murat Karayılan'ı yakalayıp bin parçaya bölmezsek bu millet ve şehitlerimiz bizi yüz üstü bırakmaz" dedi.

Kaç yaşında?

Şehit Astsubay Çavuş Semih Özbey 1993 doğumlu ve yaşasaydı 31 yaşında olacaktı.

Nerede şehit oldu?

2015 yılında PKK terör örgütü tarafından kaçırılan Astsubay Çavuş Semih Özbey, Kuzey Irak'ın Gara Bölgesi'nde terör örgütü tarafından şehit edildi.

POLATLI POSTASI