Adalet Bakanlığı Daire Başkanı eşini öldürüp intihar etti

SERKAN TÜZÜN KİMDİR?

Adalet Bakanlığı Daire Başkanı eşini öldürüp intihar etti


Adalet Bakanlığı Daire Başkanı eşini öldürüp intihar etti

Büyük Birlik Partisi gençlik kolları olan Alperen Ocakları Genel Başkanıyken hakim yapılan ve Adalet Bakanlığı Daire Başkanı olarak atanan Serkan Tüzün, eşini öldürdükten sonra intihar etti.

Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'nda Daire Başkanı olarak görev yapan Serkan Tüzün Ankara Etimesgut’taki lojmanında önce eşi İlksen Tüzün'ü sonra da kendini vurarak intihar etti. Yaşanan olayda Tüzün ve eşi hayatını kaybetti.

Takvim'de yer alan habere göre, çiftin 3 çocuklarının olduğu öğrenilirken, daha önce Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı'nda tetkik hakim olarak görev yapan Serkan Tüzün son yapılan görevlendirmeyle Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'na Daire Başkanı olarak atanmıştı.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Serkan Tüzün ve eşi İlksen Tüzün'ün cansız bedeni otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

SERKAN TÜZÜN KİMDİR?

Büyük Birlik Partisi gençlik kolları olan Alperen Ocakları Eski Genel Başkanıyken arkadaşlarıyla bu görevden ayrılan Serkan Tüzün, Adalat Bakanlığı'nda tetkik hakim olarak görev yaptı. Son yapılan görevlendirmeyle Tüzün, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı'nda Daire Başkanı olarak görev yapıyordu.

KARAR