Adana'da şehitliklerde hüzünlü bayram

Kurban Bayrami'nin ilk gününde sehitliklere ziyarette bulundu.

Adana'da şehitliklerde hüzünlü bayram


ADANA (AA) - Adana'da sehit aileleri, Kurban Bayrami'nin ilk gününde sehitliklere ziyarette bulundu.

Adana Garnizon Sehitligine gelen aileler, dua ederek Kur'an-i Kerim okudu.

Evlatlarinin mezari basinda bayram geçiren aileler, Türk bayraklariyla donatilan mezarlardaki çiçekleri suladi.

Sirnak’in Cizre ilçesinde 2016 yilinda teröristlerle girilen çatismada yaralanan ve tedavi gördügü GATA'da sehit olan Jandarma Uzman Çavus Enver Bugur’un annesi Sevim Bugur, bayramin kendileri için buruk geçtigini söyledi.

Sürekli oglunun mezarini ziyaret ettigini, bayramlarda da onun yanina geldigini dile getiren anne Bugur, "Hep üzgünüz. Konusacak olsam bitmez. 4 yil oldu oglum sehit olali. En son 4 yil önce Kurban Bayrami'ni beraber geçirdik, daha da geçiremedik." dedi.

Anne Bugur, oglu Enver'in üç oglunun en küçügü oldugunu kaydetti.

Agabey Mehmet Bugur da bayramin buruk geçtigini belirterek, söyle konustu:

"Sadece adi bayram iste. Bizim için çok zor. En son 4 yil önce Kurban Bayrami arefesinde görmüstük. Ondan sonra bütün bayramlar, bütün günler zehir oldu bize. Kardesimle ayri bir muhabbetimiz vardi, zor, çok zor. Allah kimseye vermesin, yasatmasin."

- "Bir tarafimiz yok gibi"

Diyarbakir'in merkez Baglar ilçesinde 2016 yilinda, yolu trafige kapatip bazi araçlari atese veren teröristlere güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu çikan çatismada sehit düsen özel harekat polisi Ebubekir Durmus'un babasi Ahmet Durmus da Buruk Mezarligi'ndaki oglunun mezarini ziyaret ederek dua etti.

Bütün sehit ailelerine sabir dileyen Durmus, "Yasayan ölü gibiyiz. Ayaktayiz ama ölü gibiyiz. Bir tarafimiz yok gibi. Her bayram buraya geliyorum. Bizim için yeme, içme, gezme, tozma bitmistir." ifadelerini kullandi.