AK Parti ve MHP'liler endişeli

AK Parti ve MHP seçmeni yaşam biçimlerinin değişeceğinden ve baskı göreceklerinden endişe duyuyor.

AK Parti ve MHP'liler endişeli


AK Parti ve MHP'liler endişeli

Seçimlerde, Millet İttifakı'nın iktidara gelmesi durumunda yaşanabileceklerin sorulduğu AK Parti ve MHP seçmeni yaşam biçimlerinin değişeceğinden ve baskı göreceklerinden endişe duyuyor.

Metropoll Araştırma'nın Türkiye'nin Nabzı Eylül ayı anketinde vatandaşlara Millet İttifakı seçimi kazandığında yaşam biçimlerinin tehdit altında olacağını düşünüp, düşünmedikleri soruldu.

Verilen cevaplarda vatandaşların yüzde 56'sının yaşam biçimlerinin tehdit altında olmayacağını düşündüğü sonucu ortaya çıktı. Yaşam biçimlerinin tehdit altında olacağını düşünenlerin oranı ise yüzde 36 oldu.

yasam.jpg

Aynı sorunun yöneltildiği Cumhur İttifakı'nın ana partileri AK Parti ve MHP seçmeninden ise dikkat çekici geri dönüşler alındı. AK Parti seçmeninin yüzde 69'u, MHP seçmenin ise yüzde 50'si olası Millet İttifakı'nda yaşam biçimlerinin tehdit altında olacağını düşünüyor.

AK Parti tabanının yüzde 73'ü, MHP tabanının yüzde 55'i ayrımcılığa maruz kalacağını düşünüyor.

ayrim.jpg

Millet İttifakı iktidarında dindarlara baskı yapılacağını düşünenlerin oranı ise yüzde 33 oldu. Ak Partili'lerin yüzde 71'i, MHP'lilerin ise yüzde 53'ü dindarlara baskı yapılacağını düşünüyor.