"AK Partili vekiller rahatsız" haberine cevap: İddialar adalete intikal etti

"KULİS BİLGİNİZ DOĞRU DEĞİL"

"AK Partili vekiller rahatsız" haberine cevap: İddialar adalete intikal etti
"AK Partili vekiller rahatsız" haberine cevap: İddialar adalete intikal etti

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, BBC Türkçe'nin "AKP'de Süleyman Soylu tartışması: 15 milletvekili rahatsızlıklarını parti yönetimine iletti" başlıklı haberine ilişkin yaptığı açıklama, kulis bilgisinin doğru olmadığını belirtti. Turan, "Haberinize konu iddialar adalete intikal etmiştir" ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun organize suç örgütü lideri Sedat Peker'e koruma verilmesiyle ilgili kendisinden önceki dönemde görev yapan bakan ve bürokratları adres göstermesinin AK Parti içinde tartışma yarattığı haberine ilişkin Twitter'dan yazılı açıklama yayımladı.

Haberde, aralarında emniyet kökenli isimlerin de bulunduğu 15 milletvekilinin grup yöneticileriyle görüşerek, bizzat rahatsızlıklarını parti yönetimine ilettiğine yer verilmişti.

"KULİS BİLGİNİZ DOĞRU DEĞİL"

“15 mv rahatsızlıklarını parti yönetimine iletti”, “B.Turan’ın konuyla ilgili görev üstlendiği” kulis bilginiz doğru değil BBC Türkçe.

AK Parti her zaman hukuktan, adaletten ve hakkaniyetten yana olmuş; suç örgütleriyle kıyasıya mücadele etmiş bir siyasi harekettir. Dün olduğu gibi bugün de yarın da durduğu yer burasıdır.

"İDDİALAR ADALETE İNTİKAL ETMİŞTİR"

Bu mücadeleyi yürütecek olan şüphesiz devletin ilgili birimleridir. Haberinize konu iddialar adalete intikal etmiştir. Ayrıca Sayın Bakan her türlü iddianın araştırılması için bizzat kendisi savcılara müracaat etmiştir. Kanaatimiz dedikodu ve söylentinin ötesinde hukuka tekabül eden hususların her bakımdan açığa çıkarılacağı ve kamu vicdanını tatmin edecek şekilde herkesle paylaşılacağı yönündedir. Hukuk devleti anlayışı esnasında her türlü şüphenin açığa çıkartılmasının önemi her türlü takdirin üzerindedir.

Bu konuda basının sorumluluğu ilkeli ve objektif haberlerle kamuoyunu bilgilendirmesinin kıymetli olduğu kanaatindeyim.

Basın ilkeleri çerçevesinde haberinizin bu anlayışla yeniden değerlendirilmesini dilerim."