AKP ile CHP arasında ‘FETÖ’cülük’ tartışması

AKBAŞOĞLU: FETÖ’NÜN TETİKÇİLİĞİNİ YAPMAYIN

AKP ile CHP arasında ‘FETÖ’cülük’ tartışması


AKP ile CHP arasında ‘FETÖ’cülük’ tartışması

TBMM Genel Kurulu'nda, AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu ile CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç arasında 'FETÖ'cülük' tartışması yaşandı.

AKBAŞOĞLU: FETÖ’NÜN TETİKÇİLİĞİNİ YAPMAYIN

Özkoç’un konuşması sırasında AKP sıralarından “FETÖ’cülerin ağzıyla konuşuyorsun”, “FETÖ’nün editörü” şeklinde tepki sözleri duyuldu. AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu da “FETÖ’nün tetikçiliğini yapmayın, PKK’nın tetikçiliğini yapmayın. ‘Bu milletin iradesine saygı gösterin’ diyorum” dedi.

ÖZKOÇ: ‘ARKASINDA DURUYORUM’ DİYEN ERDOĞAN DEĞİL MİYDİ?

CHP’li Engin Özkoç konuşmasına devam ederek, “FETÖ’nün tetikçiliğini yaptınız. Siz FETÖ’den mi bahsediyorsunuz? FETÖ’nün bir numaralı savcısı Zekeriya Öz’ün, ‘Arkasında duruyorum’ diyen Recep Tayyip Erdoğan değil miydi? Peki bu ülkenin Genelkurmay Başkanı olan, PKK’yla savaşmış kişiyi bir PKK’lı terör örgütünün gizli tanıklığıyla onu beş buçuk yıl hapse atan Recep Tayyip Erdoğan değil miydi? Peki, o subayları görevden aldıktan sonra 15 Temmuz kalkışmasını gerçekleştiren subayları atayan sizin Genel Başkanınız Recep Tayyip Erdoğan değil miydi?” diye konuştu.

AKBAŞOĞLU: FETÖ’NÜN TARİHİNDE KASIM GÜLEK’İ BAŞLANGIÇ OLARAK YAZIN KENARA

* Sonuç itibarıyla hakikaten FETÖ’nün tarihine baktığınızda Kasım Gülek’i tarihin başlangıç noktası olarak yazın bir kenara, bir. İkinci olarak Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Herhangi bir soruşturmayla ilgili iddia makamı sonuna kadar, dibine kadar giderek o konuyla ilgili hakikat neyse ortaya çıksın, suçlu, suçsuz ayırt edilsin, suçlularla ilgili işlem yapılsın’ dedi. Bu konuda açık bir şekilde çarpıtmaya gitmemek lazım.

* Ancak gerçekten hem FETÖ elebaşı, FETÖ’nün örgüt liderleri hem PKK ve PYD’nin örgüt liderleri CHP’nin, terörle mücadele tezkeresine ‘hayır’ demesinden dolayı sizlere teşekkür ediyor ya. Kemal Atatürk’ün CHP’si ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin arasındaki farkı en güzel ortaya koyan hakikattir. Sizin FETÖ’nün avukatı ve borazanı olduğunuz buradan zaten ispatlı, açıkça ispatlı.

Konuşmalar karşılıklı laf atmayla devam ederken, Özkoç ile Akbaşoğlu arasında, ‘ispatla’ tartışması da yaşandı. Tartışma, AKP ve CHP’li diğer vekillerin de katılmasıyla bir süre daha uzadı. Oturuma ara verilmesinin ardından, gündeme geçildi. DHA