Babacan: Bebekler bile kötü yönetimin bedelini ödüyor

‘AYŞE HANIM’IN SÖZLERİ İÇ PARÇALIYOR’

Babacan: Bebekler bile kötü yönetimin bedelini ödüyor


Babacan: Bebekler bile kötü yönetimin bedelini ödüyor

Yeni yılla birlikte doğal gaz, elektrik ve akaryakıta yapılan zamlar ilk faturalara yansırken vatandaşlar isyan noktasına geldi. Evine gelen doğal gaz faturasını sosyal medyadan paylaşarak isyan eden Ayşe D. isimli bir annenin sesi olan DEVA lideri Babacan, “Doğal gaz faturası 250 liradan 1000 liraya çıkan Ayşe Hanım’ın sözleri iç parçalıyor. Yeni doğan bebekler bile bu kötü yönetimin bedelini ödüyor” dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla elektrik ve doğal gaz faturalarına gelen zamlara tepki gösterdi.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’e konuşan vatandaş Ayşe D.’nin sözlerini paylaşan Babacan, “Doğalgaz faturası 250 liradan 1000 liraya çıkan Ayşe Hanım’ın sözleri iç parçalıyor: ‘Bir bebeğimiz dünyaya geldi ve doğal olarak doğalgazı biraz açmak zorunda kaldık. Gerçek anlamda ısınsak ne olacaktı düşünemiyoruz’. Yeni doğan bebekler bile bu kötü yönetimin bedelini ödüyor. dedi.

Vatandaşların sosyal medyada paylaştığı faturaları okuyan Babacan'ın paylaşımları şöyle:

‘BU PAHALILIĞA ALIŞMAYACAĞIZ’

“Bugün sosyal medyada faturalarını paylaşan vatandaşlarımızı okuyorum. Bu ay gelen faturalar bu ülkenin normali olamaz. Bu pahalılığa alışmayacağız.‬ İpe sapa gelmez teorilerini dayatarak başımıza döviz kuru krizini kim açtıysa, enerji politikasında kim çuvalladıysa, bu anormal artışların sorumlusu da odur.”

“Doğalgaz faturası 250 liradan 1000 liraya çıkan Ayşe Hanım’ın sözleri iç parçalıyor: ‘Bir bebeğimiz dünyaya geldi ve doğal olarak doğalgazı biraz açmak zorunda kaldık. Gerçek anlamda ısınsak ne olacaktı düşünemiyoruz’. Yeni doğan bebekler bile bu kötü yönetimin bedelini ödüyor.”

‘HAYATTA KALMAYA ÇALIŞANLARIN ÜLKESİ OLDUK’

Babacan, işletmesine geçen ay 300 TL, bu ay 740 TL elektrik faturası geldiğini paylaşan bir vatandaşın “Gelecek ay ne olacağı meçhul. İnsanlar geçinemiyor, aileler dağılıyor, ocaklar sönüyor. Ülkenin gündemi bu olmalı.” sözlerini “Geçmiş olsun. Koskoca ülke Survivor setine döndü. Hayatta kalmaya çalışanların ülkesi olduk.” diye yanıtladı.

Babacan, aralık ayında 222 TL, ocak ayında 414 TL elektrik faturası geldiğini söyleyen bir vatandaşa şu sözlerle karşılık verdi:

“Sayın Erdoğan, hiç olmazsa eve girip çıkarken halkın yaşadığı bu zorlukları duyabilirdi. Ama o kendisini Beştepe’de izole etti. Tek bir komşusu bile yok. En son kaç yıl önce bir elektrik veya doğalgaz faturası gördü acaba?”

‘CUMHURBAŞKANI BARİ SOSYAL MEDYAYI OKUSA DA ÖĞRENSE’

“Geçen ay 444 TL gelen faturayı ödeyemezken bu ay gelen 1500 TL faturayı nasıl ödeyeceğim? Evde engelli evladım var” diyen bir vatandaşın mesajını da alıntılayan Babacan şunları söyledi:

‘KARADENİZ’DE KEŞFETTİK DEDİKLERİ DOĞALGAZ NE OLDU?’

Babacan ayrıca BOTAŞ’ın sanayi ve santrallerde doğalgaz kısıtlaması talimatını şu sözlerle eleştirdi:

“Bunlar hep otoriter ittifakın ülkemize yıktığı acı sonuçlar. Sanayinin doğalgazını kısmak, elektrik santrallerine daha az gaz vererek elektrik kesintilerine neden olmak, üretimi ve ihracatı azaltacaktır. ‘Karadeniz’de keşfettik’ dedikleri doğalgaz ne oldu? Haberi olan var mı?”

KARAR