Bahçeli'den muhalefete tepki: Ekonomik sorunları abartmayın

'BİZİM SADECE EKONOMİK HAYATIMIZ YOKTUR'

Bahçeli'den muhalefete tepki: Ekonomik sorunları abartmayın


Bahçeli'den muhalefete tepki: Ekonomik sorunları abartmayın

MHP lideri Bahçeli, partisinin Siyaset ve Liderlik Okulu 16. Dönem Sertifika Töreni'nde konuştu. Bahçeli, ekonominin mevcut gidişatıyla ilgili eleştiri getirenlere yönelik "Ekonomik sorunları büyütüp ülkeyi yaylım ateşine tutanlar aslında ne insanımızı tanır, ne ekonomiden anlarlar. Bilinsin ki, bizim sadece ekonomik hayatımız yoktur, tek gündemimiz yoktur" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Siyaset ve Liderlik Okulu 16. Dönem Sertifika Töreni'nde konuştu. Konuşmasında daha çok ekonomi ve politika gündemiyle ilgili açıklamalarda bulunan Bahçeli'nin, bilhassa son dönemde ekonomideki çalkantılarla ilgili eleştiriler yönelten muhalefete yönelik sözleri dikkat çekti.

'BİZİM SADECE EKONOMİK HAYATIMIZ YOKTUR'

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Çalışmamızdan gocunanlar fazladır. Varlığımızdan rahatsız olanlar... Ama kimse bizim sükutumuzu yanlış yorumlamasın.

'BATISIZ YAPAMAZ OLDUK'

Tarihimizde milli ve manevi gerçeklerimizin hilafına sipariş edilen hazır reçetelerle çareler aradık, bazen bulduğumuzu zannettik ama aldandığımızı fark ettik. Siyaset yapma şeklimizden ticari ilişkilere kadar dış dünyanın menfi tesirlerine muhatap kaldık. Bir zamanlar Batı diye bir şey yoktu bizim için, sonra Batısız yapamaz olduk.

Türk milleti uzun çalışma ve sabır neticesinde kozasından çıkmayı başardı. Osmanlı'ya hasta adam muamelesi yapan, Türkiye'yi de hastalandırmaya çalışan küresel emperyalizm için deniz bitmiştir. Türk irfanı, iradesi ve istiklali Cumhurbaşkanlığı hükümeti sistemi ve Cumhur İttifakıyla doğrulmuştur. İmanımıza sarıl sarıla onların işgal hevesini hain kursaklarında bıraktık. Biz Türk milletiyiz! Hamdolsun tarihi ruhumuz dirilmiştir.

'BARIŞTAN, ÖZGÜRLÜKTEN NE ANLIYORSUNUZ?'

'TÜRKİYE'DEN KAZAKİSTAN MI ÇIKARMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ?'

Kılıçdaroğlu'na göre Türk Lirasını korumakmış milliyetçilik. Sen milliyetçiliğin alanına fazla girme. Yoksa teröristlerle aynı kümede aynı küllükte yer almanın hesabını veremezsin. Bir de lütfeder gibi sokağa çıkmayacağız diyor.

Allah'ın izniyle Bozkurt'un gücüyle emperyalist güçler karşısında duracak, başarmalarına izin vermeyeceğiz."

KARAR