Bahçeli'ye Sinan Ateş sorusunu soran gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu yaşadıklarını anlattı

'BENİM İÇİN ÜZÜCÜ OLAN İTME EYLEMİNİ YAPAN KİŞİNİN MİLLETVEKİLİ OLMASI'

Bahçeli'ye Sinan Ateş sorusunu soran gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu yaşadıklarını anlattı


Bahçeli'ye Sinan Ateş sorusunu soran gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu yaşadıklarını anlattı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Sinan Ateş cinayeti ile ilgili sorusuna "Hadi işine bak, hadi bakayım" yanıtını alan ardından MHP'li vekillerin müdahalesine maruz kalan Yıldız Yazıcıoğlu yaşadıklarını anlattı. Yazıcıoğlu, "Bana karşı yapılan şiddet girişimi. Orada sorudan duyulan bir rahatsızlık olduğu ne yazık ki görülüyor. Benim için üzücü olan nokta asıl itme eylemini yapan kişinin milletvekili olması" dedi.

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in Ankara'da suikasta uğrayarak öldürülmesine yönelik tepkiler sürerken muhalefet liderlerinden de iktidarın sessizliğine yönelik eleştiriler gelmeye devam ediyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün partisinin grup toplantısının ardından kendisine soru sormak isteyen gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu'nun Sinan Ateş ile ilgili sorusuna yanıt vermemişti.

Gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu'nun 'Efendim cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üçüncü kez aday olamayacağı konuşuluyor eğer Meclis'te karar alınırsa. Siz ne düşünüyorsunuz?' sorusuna Bahçeli, "Beni dinlememişsiniz herhalde" diyerek yanıt verdi. Bunun üzerine Yazıcıoğlu'nun 'Peki Sinan Ateş cinayetinde MHP'nin...' dediği sırada Bahçeli sözünü keserek, "İşine bak, hadi, işine bak" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Sinan Ateş sorusunu yöneltip ardından MHP'li vekillerin müdahalesine maruz kalan gazeteci Yıldız Yazıcıoğlu yaşadıklarını KRT'de anlattı.

'BENİM İÇİN ÜZÜCÜ OLAN İTME EYLEMİNİ YAPAN KİŞİNİN MİLLETVEKİLİ OLMASI'

Yazıcıoğlu, "Eylemlerde sahada çalışan bir gazeteciyim. Dolayısıyla alışkınım aslında hatta itme pozisyonunda refleks olarak kendimi geriye doğru çektiğim için olayın fiziki şiddeti benim açımdan çok etkili olmadı. Bana karşı yapılan şiddet girişimi. Orada sorudan duyulan bir rahatsızlık olduğu ne yazık ki görülüyor. Benim için üzücü olan nokta asıl itme eylemini yapan kişinin milletvekili olması" dedi.

Yazıcıoğlu sözlerine şunları ekledi:

"Polis değil korumalar değil, Tabi ki polis memurları bu gibi durumlarda refleks alıyorlar. Parti lideri yada siyasetçi bir soruyu yanıtlamak istemeyen bir üslup takınırsa onlarda bir tür yolu açma girişimi olarak bizi kenara çekilmemiz konusunda pozisyon alıyorlar. Ama bu noktada asıl tavır alan o görüntülerde mikrofonları iterken beni de kenara doğru iten kişinin benim için üzücü olan milletvekili olması. Bir milletvekilinin böyle bir kendine görev edinerek böyle bir tutum almasından büyük bir üzüntü duydum."

'SİNAN ATEŞ CİNAYETİ GÜNDEMDE OLMASINA RAĞMEN SORU ALMIYORUZ ŞEKLİNDE BİR TUTUM VAR'

"Kuşkusuz benim bir gazeteci olarak bir siyasi parti liderinin açıklamasına ilişkin kendisine yanıt verecek bir tutumum olamaz" diyen Yazıcıoğlu, "Gazeteciliğin temel görevini her zaman soru sormak olarak tanımladım ben. MHP grubu çıkışında bir kaç haftadır Sinan Ateş cinayeti gündemde olmasına rağmen soru almıyoruz şeklinde bir tutum vardı. Ve Parlamento muhabirlerine MHP grubunu izleyen meslektaşlarıma soru alınmayacağı tutumu her zaman yansıtılmıştı" dedi.

KARAR