Bakan Tunç, Ukrayna'da indirilen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarını yeniden asmayı planlıyor mu?

Ukrayna'da Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafları indirildi!

Bakan Tunç, Ukrayna'da indirilen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarını yeniden asmayı planlıyor mu?


Belediye Başkanı Erdoğan'ın Fotoğrafını İndirdi, Adalet Bakanı "Birliğimize Saldırı" Dedi

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Tatvan Belediye Başkanı Mümin Erol'un makam odasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın portresini indirmesi üzerine Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla soruşturma başlatılmasını savundu. Tunç, bu tür davranışların birlik ve beraberliği bozduğunu belirterek, "Bu tutum ve davranışlara fırsat vermemek lazım" dedi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç tepki gösterdi!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, basın açıklamasında Tatvan Belediye Başkanı Mümin Erol’un Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını indirmesine ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

"Devletin birliğini temsil eden sayın cumhurbaşkanımızın resminin kameralar eşliğinde, bir takım beyanlar kullanılarak indirilmesi birliğimize yönelik bir saldırıdır. Hem Cumhurbaşkanımıza hakarettir, hem birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bir tutum ve davranıştır. Bu konularda Cumhuriyet savcılarımız suç unsuru görürlerse bağımsız ve tarafsız yargı olarak soruşturma açıyorlar. Bu tutum ve davranışlara fırsat vermemek lazım. Herkesin bu konuda sorumlu davranması lazım."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını indirdi, Cumhurbaşkanına hakaret  suçlamasıyla soruşturma açıldı...

DEM Partili Bitlis-Tatvan Belediye Başkanı Mümin Erol, mazbatasını alıp göreve başladığı gün, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını makam odasından indirdi.

O anlara ilişkin görüntülerin sosyal medyada gündem olması üzerine Tatvan Cumhuriyet Başsavcılığı “cumhurbaşkanına hakaret” suçlamasıyla Erol hakkında resen soruşturma başlattı.

Ukrayna'da da Cumhurbaşkanı  Erdoğan'ın fotoğrafları indirildi...

*

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarının indirilmesine tepki gösterirken, Ukrayna'da yaşanan benzer olaylara sessiz kaldığı eleştirilerini beraberinde getirdi. Ukrayna'da Türk bayrağının indirilmesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarının çöp konteynerine atılması gibi olaylar, Bakan Tunç'un dikkatini çekmemiş görünüyor.

Ukrayna'da Türk bayrağını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarını indirenlerle, FETÖ'ye milyon dolarlık rant sağlayanlar hakkında soruşturma başlatılmadı.

Türk Milleti,  Ukrayna'da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarını indirenler hakkında  neden soruşturma başlatmadığını soruyor.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarını geri asacak mı?

DEM Partili Bitlis-Tatvan Belediye Başkanı Mümin Erol'un Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın fotoğrafını indirmesi üzerine tepki gösteren Bakan Tunç'un, Ukrayna'da Türk bayrağını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarını indirenler hakkında da benzer bir tepki verip vermeyeceği ve bu konuda soruşturma açılıp açılmayacağı merak konusu oldu.

Ukrayna'da ne olmuştu?

Ukrayna'da Ak Parti kurucusu bir gazeteci ve iş insanı bir e-ticaret sitesi kurarak internet üzerinden 30 -40 dolara tüm dünyaya adaklık ve kurbanlık canlı hayvan satışı yapmaktaydı.

Yaklaşık beş yıldır faaliyet gösteren e-ticaret sitesi, 30-40 dolar gibi çok ucuz fiyatlarla satış yaparak FETÖ'nün adak ve kurban pazarını işlevsiz hale getirmişti.

Satılan adaklık hayvanların eti, girişinde Türk ve Ukrayna bayrakları, içinde ise Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarının yer aldığı ofiste dağıtılıyordu.

Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafları rahatsız etti!

Ukrayna'da Türk bayrağının dalgalanması, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarının asılı olduğu ofiste fakirlere  e-ticaret sitesinin sattığı adakların etinin dağıtlması FETÖ'yü rahatsız etti.

İzmir Adliyesi acil olarak harekete geçerek hiçbir suç ve suç kanıtı olmadan usule ve yasalara aykırı bir şekilde Kırmızı Bülten çıkardı.

Ukrayna'da dalgalanan Türk bayrağını ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarını indirtti.

FETÖ'ye milyon dolarlık rant sağlandı!

İzmir Adliyesi'ndeki bazı hakim ve savcıların hukuka ve yasalara aykırı açtığı soruşturma ve Kırmızı Bülten ile, FETÖ'nün adak ve kurban pazarınının önündeki engel kaldırıldı, FETÖ'ye milyon dolarlık rant sağlandı...

İzmir Adliyesi'nde görevli  bu hakim ve savcılar, FETÖ operasyonu adı altında  FETÖ'ye alenen yardım etmiş konuma düştü.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç harekete geçecek mi?

Tatvan Belediye Başkanlığı'ndaki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafları indirildiği için  soruşturma  başlatıldı.

Ukrayna'da Türk bayrağı indirildi. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafları devlet eliyle indirtildi. T.C Devleti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan küresel anlamda itibarsızlaştırıldı.

FETÖ'ye milyon dolarlık rant sağlandı!

İzmir Adliyesi'ndeki hakim ve savcılar Silahlı Terör Örgütü lehine kararlar vererek suç işledi. Devleti yanılttı. Evraklarda tahrifat yaptı. 

Bu konuda CİMER'e yapılan başvurular, haber  ve köşe yazısı olarak gündeme getirilince, Cumhurbaşkanı'na hakaret soruşturması açılarak adli mobbing uygulandı.

Adalet Bakanlığı ve HSK ne yapacak?

Ukrayna'da Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafları İzmir Cumhuriyet Savcılığı ve İzmir 19. Ağır Ceza Mahkemesi  hakimleri eliyle indirildi.

FETÖ'ye milyon dolarlık rant da yine  İzmir Cumhuriyet Savcılığı ve İzmir 19. Ağır Ceza Mahkemesi  savcıları ve hakimleri  eliyle sağlandı.,.

Bu hukuksuzluklar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şikayet edildiği için,  Mobbing maksatlı, işlenen suçların üstünü örmek için "Cumhurbaşkanına Hakaret" davası açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın indirilen fotoğraflarına Fond İnan'ın instagram hesabından ulaşabilirsiniz.

Ukrayna'da indirilen Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafları:

Ukrayna'da yüzbinlerce insan, Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafları  önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ukrayna'nın Odessa'ya komşu şehri Nikolaev'de, Türk bayrağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafı önünde hatıra fotoğrafı çektirmeyen neredeyse kimse yoktu.

Nikolaev şehrinde ve genel olarak Ukrayna'da herkes Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı konuşuyor, gazeteler "Erdoğan Nikolaev'de" manşetleri atıyor, televizyonlar "Erdoğan şehrimizde" diyordu.

FETÖ'nün bu manzaradan rahatsız olması normal. 

İzmir Adliyesinde görevli hakimler ve savcılar bu manzaradan neden rahatsız oldu?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafının önünde hatıra fotoğrafı çektiren Ukraynalılar:

*

*

*

*

*

*

*

*

*

www.yerelgundem.com