Balıkesir'de peş peşe depremler: Bir saat içerisinde 6 deprem

Kandilli Rasathanesi ise depremlerin büyüklüğünü 4,3 ve 4,9 olarak açıkladı.

Balıkesir'de peş peşe depremler: Bir saat içerisinde 6 deprem


Balıkesir'de peş peşe depremler: Bir saat içerisinde 6 deprem

Balıkesir'in Karesi ilçesinde büyüklüğü 4'ün üzerinde iki deprem meydana geldi. Balıkesir'in Karesi ilçesinde saat 01.13'te deprem yaşandı. Depremin büyüklüğünü Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) 4,1 olarak açıkladı. Saat 01.58'de ise bu 4,7 büyüklüğünde ikinci bir deprem oldu. Kandilli Rasathanesi ise depremlerin büyüklüğünü 4,3 ve 4,9 olarak açıkladı.

Depremlerin büyüklüğünü Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü 4,3 ve 4,9 olarak açıkladı. Enstitü saat 01.21'de 3,1, saat 02.03'te 3,5, saat 02.05'te 3,0 ve saat 02.22'de 3,2 büyüklüğünde depremler yaşandığını da duyurdu. Depremler çevre illerde de hissedildi.

Depremin ardından olumsuz bir ihbar alınmadığı belirtilen AFAD açıklamasında "Geçmiş olsun Balıkesir. Karesi ilçesinde meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz" denildi.

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak da "Karesi İlçemiz kırsalında meydana gelen 4.1 ve 4.7 büyüklüğündeki iki deprem sonucunda ilk tarama sonuçlarına göre olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Afad ve Jandarma ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" açıklamasını yaptı.

KARAR