Başkan Erdoğan’dan Stratejik bir adım!

Cumhurbaşkanı Erdoğan devleti yeniden yapılandırıyor!

Başkan Erdoğan’dan Stratejik bir adım!
Başkan Erdoğan’dan Stratejik bir adım!

"Başkan Erdoğan, Külliye’nin duvarların kalın yaptırmış, hiçbir şeyi duymuyor" diye serzenişte bulunmuştum!

Meğer duyuyormuş da, bilerek sessiz kalıyormuş!

Bugün ANKA haber ajansının geçtiği bir haberde “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı bünyesinde “Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi Başkanlığı”nın kurulduğu bildirildi.

Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi Başkanlığı’nın görev ve yetkileri:

"-Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı yürütülen psikolojik harekat, propaganda ve algı operasyonu faaliyetlerini belirleyerek her tür manipülasyon ve dezenformasyona karşı faaliyette bulunmak

“-Devletin stratejik amaç ve hedefleri ile devletin ve milletin menfaatleri doğrultusunda gerektiğinde ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak ulusal ve uluslararası alanda yürütülecek faaliyetlerde uygulanacak stratejik iletişim politikalarını belirlemek.

-Ulusal ve uluslararası alanda stratejik iletişim ve kriz yönetimi faaliyetlerini yürütmek ve bu kapsamda ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak.

-Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik iç ve diş tehdit unsurlarını analiz ederek stratejik iletişim ve kriz yönetimi açısından gerekli tedbirleri uygulamak.

 -Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı yürütülen psikolojik harekat, propaganda ve algı operasyonu faaliyetlerini belirleyerek her tür manipülasyon ve dezenformasyona karşı faaliyette bulunmak.

-Kriz, afet, olağanüstü hal dönemleri ile yakın savaş tehdidi, seferberlik ve savaş halinde, Devletin belirlediği amaç ve hedeflere ulaşmak için stratejik iletişim ve kriz yönetimi faaliyetlerinde bulunmak.

-Görev alan kapsamında tüm kamu kurum ve kuruluşları arasında koordinasyonu sağlamak. Başkan tarafından verilen diğer görevleri yapmak.”

Geç de olsa büyük bir adım!

Umut ediyorum ki, Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi Başkanlığı kısa sürede MİT’in de, devletin diğer kurumlarının da üzerinde bir birim haline gelecek!

- Üzülerek görür ve yaşıyoruz ki, devlet manipüle ediliyor.

- Ak Parti ve Başkan Erdoğan devlet yönetiminden uzaklaşsın diye, Türk Milletine kumpas kuruluyor.

- FETÖ soruşturması adı altında Türk Milletinin devlete olan aidiyet duygularıyla oynanıyor. Gerçek FETÖ mensupları, devlet ve millet düşmanları korunuyor.

- Meşru hükümete, Cumhurbaşkanına Nitelikli Darbe yapılıyor. (16 Temmuz 2016)

- Sadece Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve MİT Başkanı Hakan Fidan’ı yıpratmak için, sahte operasyon altyapısı hazırlayarak hem devlet, hem de MİT, kurumsal anlamda İTİBARSIZLAŞTIRILIYOR.

- Türk Milletinin gözbebeği MİT, UPS kargo şirketi gibi çalıştırılıyor, devlet düşmanlarının kurguladığı sahte operasyonların öznesi haline getiriliyor.

Ukrayna’da olduğu gibi  MİT'e Türk bayrağı indirtiliyor.  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafları indirtiliyor. MİT; devlete, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a  karşı operasyon yapıyor konuma düşürülüyor.(12 Temmuz 2018)

Bu olayların en üzücü ve kahredici olanı da, CIA, MOSSAD, MI16, MSS  ,BND,  NSA, MOIS, FSB, GRU,  RAW,  ISI, DGSE VS. gibi dünya istihbarat örgütleri nezdinde; Türkiye’ Türkiye Cumhuriyeti Devleti, küçük düşürülüyor, Türkiye  güçsüz gösteriliyor,  itibarsızlaştırılıyor.

Devletin bu kumpası görüyor olması sevindirici.

Bu konuda süratle adım atılması da gurur verici. 

Üç yıla yakın süredir Yusuf İnan ve ailesinin çektiği çilelerin böyle güzel bir netice vermesi tek teselli kaynağım.

Sayın Cumhurbaşkanı ve devlet, kumpası görmüş, Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi Başkanlığı kurulmuş, resmi gazete de yayınlanmıştır.

O zaman;

Yusuf İnan ve ailesinin çektiği çile, artık son bulsun!

Adaletin önünde engel oluşturan, devleti manipüle eden yapıların oyunları bozulsun. 

Beşikte bırakıp gelmek zorunda kaldığım çocuklarımın yüzleri gülsün!

Çocuklarla telefonda konuşmaktan korkar hale geldim!

Elif ve Ayşe, “baba ne zaman geleceksin,” diye soracak diye ödüm kopuyor.

Çünkü verecek cevabım yok!

Çünkü, yargı sistemi çalışmıyor. Birileri talimat verip, "Yusuf İnan Ukrayna’ya evine ailesine dönmesin" diyor.

Peki neden?

Ukrayna Devletine madara olmayalım diye!

Madara olacağımız kadar madara olduk. Ukrayna devleti bu operasyonun hatalı olduğunu ta başından beri biliyordu.

Diğer istihbarat örgütleri de biliyordu.

Hepsi, “Erdoğan Ukrayna’da ne planlıyor, neden Ukrayna halkı ile doğrudan iletişim kuruyor” diye merak ediyor, öğrenmeye çalışıyordu.

Türkiye'nin Ukrayna’da  kendi kendine operasyon yaptığını gördüklerinde şok olmuşlardı.

Hala şoktalar!

Adalet tecelli ederse, Yusuf İnan evine, ailesine dönerse; Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın itibarı da iade edilmiş olacak.

Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Devlet Başkanına operasyon düzenleyelerle ilgili, devlet nasıl bir refleks gösterecek, orasını hep beraber göreceğiz.

*

28 Ağustos 2020 tarihli köşe yazımda "Türkiye'nin Strateji Bakanlığı'na ihtiyacı var!" diye yazdım.  Başkan Erdoğan,  14 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 18 Eylül 2020 tarihinde  "Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi Başkanlığı"nı kurdu.

Türk Milletine hayırlı ve uğurlu olsun!

Türkiye’nin Strateji Bakanlığı’na ihtiyacı var!

Öyle ince stratejiler üretilmeli ki, bu ülkenin çocukları terör örgütlerinin kucağına itilmemelidir.

Köşe yazısına ulaşmak için TIKLAYINIZ...

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

E-Mailgundem@sehitlerolmez.com