Başkan Tugay'dan İzmir'e Şaşırtıcı Proje: Fayton Kafe

Fayton kafe ve Göl Gazinosu gibi projeler

Başkan Tugay'dan İzmir'e Şaşırtıcı Proje: Fayton Kafe


Başkan Tugay'dan İzmir'e Şaşırtıcı Proje: Fayton Kafe

YEREL GÜNDEM / İZMİR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, şehri turizm kenti yapma hayali olmadığını açıkça belirtse de, kentin sorunlarına çözüm getirmek adına ilginç projelerle gündeme gelmeye devam ediyor. Tugay’ın son adımı ise, İzmir’e fayton dekorlu bir kafe kazandırmak.

Başkan Tugay’ın bu projeye büyük önem verdiği ve bunun için çalışmalara başladığı belirtiliyor. Hatta Akhisar’dan fayton yapım siparişi verdiği iddiaları da kulislerde konuşuluyor. Tugay, İzmir’in cazibesini artıracak bu projeyi geçtiğimiz hafta sonu kentte gerçekleştirdiği ziyarette CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e de anlattı. Özel’in projeyi dikkatle dinlediği ve olumlu geri dönüş yaptığı öğrenildi.

Özel, fayton kafe projesini dinledikten sonra, İzmir’in tarihi dokusuna katkı sağlayacak başka bir öneride de bulundu. Özel, Kültürpark’taki Göl Gazinosu’nun eski haliyle yeniden canlandırılması fikrini dile getirerek, “Bu mekanı eski bir gazino olarak yeniden hayata geçirseniz çok güzel olur,” dedi. Başkan Tugay ise, “İyi fikir efendim ama eskiden olduğu gibi o sanatçıları nereden bulacağız?” diyerek öneriye olumlu yaklaştığını fakat bazı endişelerinin de olduğunu belirtti.

Başkan Tugay’ın İzmir’e yönelik bu yaratıcı projeleri, kentin kültürel ve sosyal dokusunu zenginleştirmek adına önemli adımlar olarak değerlendiriliyor. Tugay’ın bu projelerle İzmir’e yeni bir soluk kazandırmayı hedeflediği ve halkın beğenisini kazanmayı amaçladığı açıkça görülüyor. Fayton kafe ve Göl Gazinosu gibi projeler, İzmir’in kültürel mirasını yaşatırken, kente farklı bir çekim alanı oluşturmayı da hedefliyor.

İzmir’in sorunlarına bu tür yaratıcı ve nostaljik projelerle çözüm arayan Başkan Tugay, şehrin geleceği için önemli adımlar atmaya devam ediyor. Fayton kafe projesinin hayata geçmesiyle, İzmir’in hem tarihi dokusuna vurgu yapılacak hem de kente özgü, benzersiz bir mekan kazandırılmış olacak.

www.yerelgundem.com

Kaynak: ErhanGulenc.com