Berdimuhamedov, oğlunu sanayi ve şehircilik bakanı olarak atadı

Berdimuhamedov, oğlunu sanayi ve şehircilik bakanı olarak atadı.

Berdimuhamedov, oğlunu sanayi ve şehircilik bakanı olarak atadı


Türkmen lider Gurbangulu Berdimuhamedov, oğlunu sanayi ve şehircilik bakanı olarak atadı

Türkmenistan'ın Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, oğlu Serdar Berdimuhamedov'u sanayi ve şehircilik bakanı olarak atadı.

Doğal gaz kaynakları bakımından oldukça zengin olan Türkmenistan'ın Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov, oğlunu sanayi ve şehircilik bakanı olarak atadı.

Devlet Başkanının, Türkmenistan’ın gelecekteki lideri gözüyle bakılan oğlu Serdar Berdimuhamedov bundan sonra ülkenin geleceği açısından ‘karlı’ olarak görülen inşaat projelerinden sorumlu olacak. Türkmen Medyası, Devlet Başkanı tarafından özellikle son zamanlarda büyük sorumluluklar yüklenen Serdar Berdimuhamedov’un ayrıca hava, karayolu ve su taşımacılığının yanı sıra iletişimden sorumlu devlet kurumlarını da denetleyeceğini duyurdu. 

LİDER GÖZÜYLE BAKILIYOR

Bu atama, oğul Berdimuhammedov’un farklı devlet kademelerinde görevlendirilerek devlet başkanlığına daha iyi hazırlanmasının amaçlandığı yorumuna da neden oldu. Daha önce Ahal Valisi olarak görev yapan 38 yaşındaki Serdar Berdymukhamedov’dan muhalefetsiz bir siyasi sistemi kontrol eden babasının halefi olarak bahsediliyor.

KARAR