'Bizi hedef aldığını düşünüyoruz'

'KESİNLİKLE HEDEFİN BİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ'

'Bizi hedef aldığını düşünüyoruz'


'Bizi hedef aldığını düşünüyoruz'

Moskova, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya ziyareti öncesinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda yaptığı Kırım açıklamasına tepki göstererek "Esefle karşılıyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda dün yaptığı konuşmada Kırım'a atıfla Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne önem verdiklerini belirtmesine Rusya tepki gösterdi.

'KESİNLİKLE HEDEFİN BİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ'

Rus haber ajansı Tass'ın haberine göre, konuyla ilgili bir soruyu yanıtlayan Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya ziyareti öncesindeki bu sözlerini esefle karşıladıklarını söyledi. Basın toplantısında bu sözlerin hedefinin kim olduğuna ilişkin bir soruya da cevap veren Kremlin Sözcüsü "Kesinlikle hedefin biz olduğunu düşünüyoruz. Bu şekilde değerlendiriyoruz" şeklinde konuştu.

Rusya'da Devlet Başkanı Vladimir Putin'in partisi Birleşik Rusya'nın kazandığı parlamento seçimlerinin ardından da Türkiye, Kırım'ın "ilhakını tanımadığını" vurgulayarak, Kırım'daki sonuçların "hukuki geçerliliği" olmadığını bildirmişti. Moskova bu açıklamaya da tepki göstermişti.

29 EYLÜL'DE ERDOĞAN VE PUTİN GÖRÜŞECEK

Son olarak Mart 2020'de Moskova'da bir araya gelen iki lider, koronavirüs pandemisi nedeniyle telefonda görüşmüş, video konferans yapmış ancak yüz yüze görüşme gerçekleştirmemişti.

KARAR