Buğra Gökce, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin Adaylığını Resmen Duyurdu

Gökce, bugün CHP İl Başkanlığı'na adaylık dosyasını teslim etti

Buğra Gökce, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin Adaylığını Resmen Duyurdu

Buğra Gökce, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İçin Adaylığını Resmen Duyurdu

YEREL GÜNDEM / İZMİR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden geçtiğimiz günlerde istifa eden Buğra Gökce, CHP'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olduğunu daha önce açıklamıştı. Gökce, bugün CHP İl Başkanlığı'na adaylık dosyasını teslim ederek aday adaylığını resmen duyurdu. Dosya teslimi sonrasında yaptığı açıklamada Gökce, "Buradan ilan ediyorum, hizmette çok büyük bir yarışa gireceğiz. Bu şehrin karşı karşıya olduğu deprem, ulaşım, altyapı gibi sorunları çözmek için büyük emek vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Buğra Gökce'nin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile İzmirlileri büyük bir yolculuğa davet ettiği belirtildi. İstifa süreci ve adaylık başvurusuyla ilgili önemli adımlar atan Gökce, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday adayı olmuş oldu.

Gökce'nin basın açıklamasında, İzmir'e hizmet etmek, lider kent yapmak ve şehrin karşı karşıya olduğu sorunlara çözüm bulmak için büyük bir emek sarf edeceğini ifade ettiği görüldü. Ayrıca, Gökce'nin doktoralı, akademik kariyere sahip bir şehir plancısı olarak büyükşehir belediye başkanlığı için adaylığını açıklamasının önemine vurgu yapıldı. Gökce, İzmir'e olan sevgisinin ve bağlılığının 15 yıllık bir geçmişe dayandığını ve bu süreçte şehrin birçok köyüne hizmet etmek için çaba sarf ettiğini belirtti.

www.yerelgundem.com