Cesetler ikili çıkıyor

Tunç Soyer deprem bölgesini anlatırken gözyaşlarını tutamadı...

Cesetler ikili çıkıyor

Tunç Soyer deprem bölgesini anlatırken gözyaşlarını tutamadı... Cesetler ikili çıkıyor

İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kahramanmaraş merkezli deprem bölgelerine giderek incelemelerde bulundu. İzmir'e döndükten sonra basın toplantısı düzenleyen Soyer, gördüklerini anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.
Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi ve Elbistan ilçeleri merkezli olarak 6 Şubat'ta yaşanan 10 ili vuran depremlerin ardından afet bölgesine giden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, iki günlük izlenimlerini düzenlediği basın toplantısıyla anlattı. Soyer, orada yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına hâkim olamadı.

İki gün boyunca afet bölgesinde incelemelerde bulunan ve yardımları götüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’e dönüşünün ardından bu akşam basın toplantısı düzenledi. Deprem bölgesine dair izlenimlerini ve ‘Umut Hareketi’ kapsamında sürdürülen yardım çalışmalarını anlattı.

Başkan Soyer, soru cevap bölümünde kendisine sorulan “Sizi orada duygulandıran bir olay ya da diyalog yaşandı mı” sorusuna cevap verirken gözyaşlarına hakim olamadı. Soyer, “Bizim orada ağlamaktan gözümüzde yaş kalmadı. Söyleyecek çok fazla bir şey yok ama çok acı şeyler gördük. 3 gün boyunca sadece boğazımdan bir çorba geçti diyen, iki yaşındaki çocuğuna mama yapamadığı için kar suyundan mama yapmaya çalıştığı için hastalanan çocuğunu götürecek hastane bulamayana kadar çok şeyler gördük. Gerçekten dayanmak çok zor. Genellikle cesetler ikili çıkıyor. Evladına sarılmış anneler, evladına sarılmış babalar” diye konuştu.

Odatv.com