CHP Foça'da kriz derinleşti!

CHP Foça teşkilatı biz yokuz dedi!

CHP Foça'da kriz derinleşti!

CHP Foça'da kriz derinleşti!

YEREL GÜNDEM / FOÇA

Foça ilçesinde CHP İlçe Başkanı Esen Çeşmeci ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Genel Merkezi'nin aday belirleme sürecini protesto ederek istifa ettiler. Çeşmeci, bugün düzenlediği basın açıklamasında, ilçe halkının iradesinin yok sayılmasını kabul etmediklerini belirtti.

Çeşmeci, CHP Genel Merkezi'nin ön seçim sözünü yerine getirmediğini ve Foça'nın iradesini göz ardı ettiğini dile getirdi. İlçe örgütünün demokratik süreçlerle seçtiği delegelerin oylarıyla göreve geldiklerini vurgulayan Çeşmeci, ön seçim sözü veren genel başkanın bu sözü yerine getirmediğini ifade etti. Foça'nın çeşitli yollarla iletişime geçerek adil bir seçim süreci talep ettiğini ancak bu taleplerin dikkate alınmadığını belirten Çeşmeci, genel merkezin Foça halkının isteklerini ve sıkıntılarını dinlemediğini, tepeden inme kararlarla hareket ettiğini dile getirdi.

Çeşmeci, Foça halkının çıkarlarını göz ardı eden bir yapılanmanın suç ortağı olmayacaklarını belirterek, ilçe halkının mutluluğu ve refahı için mücadelelerine devam edeceklerini ifade etti. Ayrıca, her şeyin sona erdiği düşünüldüğünde yeni bir yol bulacaklarını veya yeni bir yol oluşturacaklarını söyledi. Foça için verdikleri mücadelenin devam edeceğini vurgulayan Çeşmeci, halklarının yanında olmaya devam edeceklerini dile getirdi.

www.yerelgundem.com