CHP Sözcüsü Yücel'den Şebnem Bursalı'ya Tepki: "Istakoz Sofraları İlk Genel Seçimlerde Son Bulacak"

"Istakoz Sofraları İlk Genel Seçimlerde Son Bulacak"

CHP Sözcüsü Yücel'den Şebnem Bursalı'ya Tepki: "Istakoz Sofraları İlk Genel Seçimlerde Son Bulacak"

CHP Sözcüsü Yücel'den Şebnem Bursalı'ya Tepki: "Istakoz Sofraları İlk Genel Seçimlerde Son Bulacak"

YEREL GÜNDEM / ANKARA

CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı'nın Monaco'da yediği ıstakoz paylaşımına sert tepki gösterdi. Yücel, "AKP milletvekili Şebnem Bursalı'nın yediği ıstakozun hesabıyla 1 ay geçinmek zorunda olan aileler var bu ülkede. İlk genel seçimlerde ıstakoz sofralarınızın sonu olacak" dedi.

CHP MYK toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yücel, 12 Nisan Cuma günü Antalya'da yaşanan teleferik kazası sonucu hayatını kaybeden Memiş Enes Gümüş'ün ailesine başsağlığı diledi. Ayrıca kazayla ilgili olarak Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz hakkında verilen tutuklama kararına da değindi.

Yücel, "Bu ülkede yaşanan 25 kişinin hayatını kaybettiği Çorlu Tren kazası, Amasra maden kazası ve İliç'te yaşanan toprak kayması gibi olaylarda sorumluların cezalandırılmadığını belirtti. Kepez Belediye Başkanı'nın tutuklanmasını siyasi bir karar olarak nitelendiren Yücel, "Siyasi rant devşirmeyi hedefleyenlerin kazada sorumluluğu olan herkesin tarafsız ve bağımsız yargı önünde hesap vermesi gerektiğini unutmamaları gerektiğini" vurguladı.

Hatay'daki seçimlerin iptalini yeniden gündeme getiren Yücel, "Hatay seçimlerine şaibe bulaştığını ve Yüksek Seçim Kurulu tarafından derhal iptal edilerek yenilenmesi gerektiğini" belirtti.

Son olarak Şebnem Bursalı'nın ıstakoz paylaşımına değinen Yücel, "Istakozun hesabıyla geçim sıkıntısı çeken aileler varken, AKP milletvekilinin bu tür görgüsüz davranışlarının kabul edilemez olduğunu" söyledi. Yücel, "Bu görgüsüzlüğün, eşitsizliğin ve haksızlığın sonuçlarının ilk genel seçimlerde görüleceğini" belirterek, "Istakoz sofralarının ilk genel seçimlerde son bulacağını" ifade etti.

Yücel'in bu açıklamalarıyla birlikte, CHP'nin teleferik kazası ve Şebnem Bursalı'nın ıstakoz paylaşımı gibi konularda sert ve net bir duruş sergilediği görüldü.

www.yerelgundem.com