CHP’li belediyenin işten çıkarttığı şehit eşi SABAH’A konuştu

ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN

CHP’li belediyenin işten çıkarttığı şehit eşi SABAH’A konuştu


CHP’li belediyenin işten çıkarttığı şehit eşi SABAH’A konuştu: Cumhurbaşkanım bana sahip çıktı

MURAT KARAMAN
CHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından işten çıkarılan halk otobüs şoförü şehit eşi Hatice Batırır (46), kendisine sahip çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Cumhurbaşkanın talimatıyla AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu ile Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in ziyaretinden dolayı mutluluk duyduğunu dile getiren Batırır, “Çok duygulandım. Bu kadar memleket sorunu var iken Cumhurbaşkanımızın bana sahip çıkması gerçekten çok güzel bir duygu. Şehit eşimin acısını unutturdu. Allah Cumhurbaşkanı’mızı memleketimizin başından eksik etmesin” dedi. Batırır, Yüreğir Belediyesi bünyesinde çalışacak.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nde 13 yıldır halk otobüs şoförlüğü yapan şehit Uzman Çavuş Bilal Batırır'ın eşi Hatice Batırır idareciler tarafından kendisine bir süredir mobbing uygulandığını iddia etti.

Haksız yere işten çıkarıldığını anlatan ve dava açacağını ifade eden Batırır, "Benim disiplinsiz davranışlarımdan dolayı işime son verdiklerini söylüyorlar. Düştükleri bataklıktan çıkmak için kendilerini aklamaya çalışıyorlar. Bir şehit eşini karalamaya utanmıyorlar. Bana iftira atarak kendilerini küçültüyorlar. Yaşadıkları bu topraklarda benim şehit eşimin kanı var. Benim eşimin sayesinde huzurlu yaşıyorlar ve işlerine gidiyorlar" diye konuştu.

ALLAH BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN

Cumhurbaşkanın talimatıyla AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu ile Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir'in ziyaretinden dolayı çok duygulandığını dile getiren Hatice Batırır, "Ne diyeceğimi bilemiyorum. Çok duygulandım. Cumhurbaşkanımızın bu kadar memleket sorunu var iken benimle ilgilenmesi çok mutlu etti.