CHP'li Deniz Yücel'den MHP'li Edip Semih Yalçın'a Sert Tepki

"Sinan Ateş Davasında Gerçekler Ortaya Çıkacak"

CHP'li Deniz Yücel'den MHP'li Edip Semih Yalçın'a Sert Tepki


CHP'li Deniz Yücel'den MHP'li Edip Semih Yalçın'a Sert Tepki

YEREL GÜNDEM / ANKARA

CHP Parti Sözcüsü, Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Deniz Yücel, MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın’ın CHP’ye yönelik suçlamalarına sert yanıt verdi. Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Yücel, Yalçın'ın Türk basınına yönelik baskıcı tutumunu eleştirdi.

"Edip Semih Yalçın’ın Türk Basını Üzerindeki Linç Politikası Kabak Tadı Veriyor"

Yücel, Yalçın'ın MHP’nin 31 Mart Yerel Seçimlerinde elde ettiği başarının verdiği özgüvenle hareket ettiğini ve muhalif basını hedef aldığını belirtti. "Edip Semih Yalçın, adeta tüm dünya bir olmuş MHP’nin kuyusunu kazıyormuş gibi bir psikolojiye girmiş," diyen Yücel, Yalçın’ın gazetecileri ve medya kuruluşlarını hedef göstermesini kınadı.

"Sinan Ateş Davasında Gerçekler Ortaya Çıkacak"

Deniz Yücel, Sinan Ateş davasına da değinerek, "Ailesinden bir başsağlığını bile çok gördüğünüz Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in cinayet şüphelilerinden biri eski milletvekilinizin evinde yakalanıyor ama siz pişkin pişkin hiçbir MHP'linin iddianamede adı yok diyorsunuz," ifadelerini kullandı.

"15 Temmuz’da Sokaklardaydık Diyenler, Önce Kendi Açıklamalarına Baksınlar"

CHP’nin darbelerin karşısındaki duruşunu vurgulayan Yücel, 15 Temmuz gecesi Genel Başkanları Özgür Özel'in TBMM’de yaptığı konuşmayı hatırlattı. MHP’nin o geceki tutumunu eleştiren Yücel, MHP’nin resmi internet sitesinde yer alan açıklamaları da gündeme getirdi.

"Gazetecilerin Saçlarının Teline Zarar Gelirse, Sorumlusu Semih Yalçın’dır"

Yücel, Yalçın’ın Halk TV, TV 100, Sözcü TV gibi medya kuruluşlarını ve gazetecileri hedef göstermesine tepki gösterdi. "Açıklamada isimleri geçen gazetecilerin saçlarının teline dahi zarar gelirse bunu Semih Yalçın’dan biliriz," dedi.

"MHP'ye Yakışmayan Açıklamalar"

Yücel, Yalçın’ın saldırgan tavırlarının MHP’ye yakışmadığını belirterek, "Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinden, ülkedeki normalleşme yolundaki adımlardan rahatsız olmak, ne devlet adabına, ne siyasetin ağırlığına, ne de ülkücü camianın gönül verdiği MHP’ye yakışmamaktadır," dedi.

Deniz Yücel, açıklamasının sonunda, Sinan Ateş davasında adaletin yerini bulacağına olan inancını dile getirerek, "Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. Kaçınılmaz sonda, Sinan Ateş’in katlinde dahli olan herkes adaletten payına düşeni alacak, Sinan Ateş’in eşi ve çocukları bir nebze olsun huzura kavuşacak," ifadelerini kullandı.

www.yerelgundem.com