CHP'li Vekilden "Vatandaş canından bezdi, erken seçim şart" çıkışı

Kulisler 'erken seçim' iddialarıyla çalkalanırken CHP'den flaş bir çıkış geldi

CHP'li Vekilden "Vatandaş canından bezdi, erken seçim şart" çıkışı


Kulisler 'erken seçim' iddialarıyla çalkalanırken CHP'den flaş bir çıkış geldi

Kulislerde 'erken seçim' iddiaları konuşulurken, AKP'ye seslenen CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker'den "Vatandaş canından bezdi, erken seçim şart" çıkışı geldi.

CHP Burdur Milletvekili, Meclis İdare Amiri Mehmet Göker, erken seçim çağrısında bulundu.

Göker, AKP iktidarının baskıcı uygulamaları nedeniyle vatandaşların canından bezdiğini savunarak şöyle konuştu:

"İKTİDAR BU ŞARTLARI DAHA FAZLA SÜRDÜREMEZ"

“Biz erken seçimi istedikleri zaman yapmaya hazırız, Türkiye’de buna hasret. Gerek basına, gerek vatandaşlara uygulanan baskılar, kişiye göre verilen kararlar insanları canından bezdirdi. Bu işsizlik bu açlık şartlarında bu iktidarın bu şartları çok da fazla sürdürebileceğine inanmıyorum.

Bizim kadrolarımızla, Türkiye daha fazla güç kaybetmeden daha fazla yalnızlaşmadan bu seçime ihtiyaç var. Daha fazla vakit kaybetmeden bir an önce Türkiye Cumhuriyetini tekrar kuruluş değerlerine geri taşıyacak olan partinin iktidara gelmesinde fayda var. Ülkenin kuruluşu CHP ile kurtarıcısının da biz olduğunu yaklaşımlarımız, tutumlarımızla ortaya koyduk”

asdad-001.jpg

“CHP’DE YOL AYRIMI, AYRIŞMA OLMAZ”

Göker, CHP kurultayını da şöyle değerlendirdi:

“Parti Meclizi’nden sonra, Genel Başkanımız bir MYK oluşturacaktır ama biz CHP olarak kişiler üstünden değil fikir ve idealler üstünden yürüyen bir parti olduğumuz için bundan sonra da bir yol ayırımı, ayrışmaya gidileceğini sanmıyorum. Olası değişikliklerde değişen arkadaşlarımız yerine gelen arkadaşlara tam destek vermeye devam edecektir, bu bizim Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına olan görevimizdir.”

Kaynak Yeniçağ: Kulisler 'erken seçim' iddialarıyla çalkalanırken CHP'den flaş bir çıkış geldi