Çin soykırım ve zulümde seviye atladı! Kapıları kilitlenen Uygurlar açlıktan öldü

BİNLERCE EVİN KİLİTLENDİĞİ BELİRTİLİYOR

Çin soykırım ve zulümde seviye atladı! Kapıları kilitlenen Uygurlar açlıktan öldü


Çin soykırım ve zulümde seviye atladı! Kapıları kilitlenen Uygurlar açlıktan öldü

Doğu Türkistan'a Müslüman Uygurlara karşı soykırım gerçekleştiren Çin'in Kovid tedbirleri adı altında insanları evlerinde ölüme kilitlediği ortaya çıktı. Sosyal medyada yayınlanan görüngülerde kapıları dışarıdan kilitlenen Uygurların evlerinde açlıktan öldüğü, kiminin ise yaşadıklarına dayanamayarak intihar ettiği görüldü. Bazı videolarda ise açlıktan çocukların hastalanmaya başladığı belirtildi.

Doğu Türkistan'a Müslüman Uygurlara karşı soykırım gerçekleştiren Çin'in zulüm yöntemlerine her gün yenilerini ekliyor. Kovid tedbirleri adı altında insanları evlerinde ölüme kilitleyen Çin'in vahşeti görenleri dehşete düşürdü.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde kapıları dışarıdan kilitlenen Uygurların evlerinde açlıktan öldüğü, kiminin ise yaşadıklarına dayanamayarak intihar ettiği belirtildi. Bazı videolarda ise açlıktan çocukların hastalanmaya başladığı, açlıktan ölen anneleriyle aynı odada kaldıkları görüldü.

Sosyal medyada paylaşılan videolarda bir Uygurun hapsedildiği evinde ölü bulunduğu gösterildi. Doğu Türkistan'lı aktivistlerin paylaştığı videolarda “Doğu Türkistan'lılar kapıları dışarıdan kapatılarak aylardır evlerine hapsedilmiş durumda. Gıda ve diğer ihtiyaçları çözümsüz bırakılan Uygurların açlıktan, hastalıklardan öldüğü veya dayanamayıp intihar ettiği haberleri gelmeye devam ediyor” denildi.

BİNLERCE EVİN KİLİTLENDİĞİ BELİRTİLİYOR

Bir başka videoda ise şu ifadeler kullanılıyor: “Çin, 'Kovid karantinaları' bahanesiyle Uygurları evlerine kapatıyor ve aç bırakıyor. Bu videodaki adam, 'Parti için minnettar' iken 'videoyu yayınlamaktan başka seçeneği olmadığını' söylüyor. Yemek olmadığı için çocuklarının 3 gündür yemek yemediğini söylüyor.”

Çin'in evine kapattığı ve açlıktan ölen Uygurların sayısına ilişkin ise bir veri açıklanmadı. Ancak bu durumda binlerce evin olduğu belirtiliyor.

KARAR