Çocuk katili PKK’nın katliam geçmişi

Çocuk katili PKK'nın katliam dolu tarihi. 

Çocuk katili PKK’nın katliam geçmişi


Çocuk katili PKK'nın katliam dolu tarihi. 

Taksim'de bombalı saldırı ve Gaziantep'e roket saldırısı ile birçok çocuğu katleden terör örgütü PKK'nın tarihi katliamlar ile dolu. Odatv, PKK'nın çocuk katliamlarıyla dolu kanlı geçmişini bir kez daha gözler önüne serdi.

Geçmiş yıllarda vatandaşlara dönük onlarca terör saldırısı gerçekleştiren örgüt çok sayıda bebek, çocuk ve kadını da katletmişti.

*

Terör örgütü PKK ve Suriye uzantısı YPG’nin 13 Kasım’da İstanbul Taksim’de gerçekleştirdiği bombalı saldırıda, 6 kişi hayatını kaybetti, 81 kişi yaralandı.

Ölenlerin arasında 9 yaşındaki Ecrin Meydan ve 15 yaşındaki Yağmur Uçar hayatını kaybetti.

PKK’nın bugün Gaziantep Karkamış’a yaptığı roket saldırısında, bir lise, bir ilkokul, bir anaokulu, 2 ev ve gümrük kapısı isabet aldı.

5 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti.

Örgütün çocukları katlettiği saldırılar ilk değil.

Terör örgütü PKK’nın tarihi, sivil katliamları ile dolu.

PINARCIK İLE BAŞLAYAN PKK KATLİAMLARI

Terör örgütü PKK, 20 Haziran 1987'de, 16 haneli ve 60 kişinin yaşadığı Mardin'in Pınarcık köyünü bastı.  PKK, 16'sı çocuk 30 kişiyi katletti.

*

Siirt Eruh'ta yer alan Milan mezrasını 18 Ağustos 1987'de basan terör örgütü PKK, 3 günlük Bahar Narin ve 6 günlük Zeynep Beştaş bebeklerin arasında bulunduğu 16'sı çocuk 27 kişiyi katletti.

10 Haziran 1990'da terör örgütü PKK'nın 50 teröristi, Şırnak'ın Çevrimli köyüne saldırdı. Örgüte destek vermeyi reddeden Çevrimli köyünde 12'si çocuk 27 kişi katledildi. Örgüt, sivil katliamlarına Mardin ve Bitlis'te devam eti. 22 Temmuz 1991'de Mardn Midyat'ta sivilleri taşıyan bir otobüse saldıran teröristler, 19 vatandaşı öldürdü. 

*


11 Haziran 1992'de Bitlist Tatvan'da sivil bir minibüse ağır silahlar ile saldıran terör örgütü PKK, 13 sivili katletti. Aynı yıl 1 Ekim'de terör örgütü PKK, Bitlis'in Cevizdalı köyüne saldırdı. Aralarında çocukların da bulunduğu 30 sivil katledildi.

BİNGÖL VE BAŞBAĞLAR

Terör örgütü PKK, hafızalardan silinmeyen Bingöl katliamını 24 Mayıs 1993'te gerçekleştirdi. Usta birliğine gitmek üzere sivil bir otobüsle yola çıkan silahsız 33 er şehit edildi. 


Erzincan Başbağlar'da, aralarında bebeklerin ve çocukların da bulunduğu 33 sivilin katledildiği Başbağlar Katliamı, 5 Temmuz 1993'te gerçekleşti. 100 örgüt mensubunun bastığı köyde, 29 sivil kurşunlanarak katledildi. 4 vatandaş ise, saklandıkları evde teröristler tarafından diri diri yakılarak katledildi.

İNTİHAR SALDIRILARI DA YAPTILAR

Terör örgütü PKK, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınır ötesi harekatları ile darbe aldı. Hareket alanı azalan ve çok ağır kayıplar veren PKK, sivillere yönelik birçok saldırı gerçekleştirdi:

18 Temmuz 1993 Sündüz Katliamı: Terör örgütü PKK, Van’ın Sündüz köyünde 14’ü çocuk 24 sivili katletti


21 Ekim 1993 Derince Katliamı: Siirt’in Derince köyünde, aralarında çocukların da bulunduğu 2 sivil, terör örgütü PKK tarafından katledildi.

1 Ocak 1994 Savur Katliamı: Terör örgütü PKK, Mardin’in Savur köyünde 11’i çocuk 21 kişiyi katletti.

1 Ocak 1995 Hamzalı Katliamı: Diyarbakır’ın Hamzalı köyünü basan örgüt, aralarında çocukların da bulunduğu 20 vatandaşı öldürdü.


9 Temmuz 1998 Mısır Çarşısı Saldırısı: Terör örgütü PKK’nın İstanbul Eminönü’ndeki Mısır Çarşısı’na yerleştirdiği bombanın patlaması sonucunda 2’si çocuk 7 kişi hayatını kaybetti. 120 kişi yaralandı.


13 Mart 1999 Mavi Çarşı Katliamı: Terör örgütü PKK, Kadıköy’deki Mavi Çarşı’ya molotof kokteyl ile saldırdı. Teröristler, parfüm reyonlarına molotof kokteylleri fırlattı. 6 katlı binada 10 kişi duman sebebiyle boğularak hayatını kaybetti. Teröristler, 2 vatandaşı canlı canlı yakarak katletti. 1 Vatandaş ise tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. 


22 Mayıs 2007 Anafartalar Saldırısı: Ankara Anafartalar Çarşısı’na intihar saldırısı düzenleyen terör örgütü PKK, 9 kişiyi katletti.

Terörist Canlı Bombanın Ailesine Tazminat Davası

3 Ocak 2008 Yenişehir Katliamı: Örgüt, Diyarbakır Yenişehir’de dershane önünde saldırı düzenledi, 6’sı öğrenci 7 kişi hayatını kaybetti.

27 Temmuz 2008 Güngören Katliamı: İstanbul Güngören’de PKK’nın yerleştirdiği bomba yüzünden 5’i çocuk 18 kişi hayatını kaybetti.

8 Kasım 2009 Küçükçekmece Saldırısı: Terör örgütü PKK mensupları, İstanbul Küçükçekmece’de belediye otobüsüne molotof kokteyli attı. 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Serap Eser, ateşlerin arasında kaldı. Dershaneden dönerken terör örgütü PKK tarafından diri diri yakılan Serap Eser, 28 gün yaşam mücadelesi verdi, hayatını kaybetti.

PKK'lı teröristler tarafından yakılarak katledilen 17 yaşındaki Serap Eser
 

16 Eylül 2010 Hakkari saldırısı: Bir minibüs, örgütün döşediği mayına çarptı. 2’si bebek 9 kişi hayatını kaybetti.

20 Eylül 2011 Siirt katliamı: Siirt’te 6 genç kızın seyahat ettiği otomobile, PKK mensupları tarafından ateş açıldı. 4 genç kız hayatını kaybetti.

30 Ağustos 2015 Diyarbakır Saldırısı: 13 yaşındaki Fırat Simpil, yola yerleştirilen bombanın terör örgütü PKK tarafından infilak ettirilmesi sonucu yaşamını yitirdi.

13 Mart 2016 Güvenpark Katliamı: Ankara’nın merkezindeki Kızılay’da yer alan Güvenpark’a, terör örgütü PKK/YPG mensubu tarafından bomba yüklü araçla yapılan saldırıda 36 sivil hayatını kaybetti.

*

12 Mayıs 2016 Dürümlü Katliamı: Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Dürümlü mezrasında, terör örgütü PKK’nın patlattığı bomba sonucunda 16 sivil katledildi.

*

9 Haziran ve 12 Temmuz 2017: 9 Haziran 2017’de Batman Kozluk’ta terör örgütü PKK, 22 yaşındaki öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ı şehit etti. 12 Temmuz’da ise Şanlıurfa Siverek’ten memleketi Gümüşhane’ye gitmek için yola çıkan sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz, örgütün hain saldırısı sonucunda şehit edildi.


Şehit öğretmen Aybüke Yalçın


Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz

11 Ağustos 2017 Eren Bülbül: Terör örgütü PKK, Trabzon Maçka’da evlerden erzak çalıyordu. 16 yaşındaki Eren Bülbül, güvenlik güçlerine teröristlerin yerini gösterdiği sırada, örgütün saldırısı sonucunda şehit oldu. Eren Bülbül'ü korumaya çalışan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik, teröristlerin açtığı ateş sonucunda şehit oldu.


Şehit Eren Bülbül
 

13 Kasım 2022 Taksim Katliamı: Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG mensubu terörist Ahlam Albashır, İstanbul Taksim’de yer alan İstiklal Caddesi’ne bomba yerleştirdi. Bombanın patlaması sonucunda biri 9, diğeri 15 yaşında 2 çocuğun aralarında bulunduğu 6 sivil hayatını kaybetti. 81 kişi yaralandı.


 

21 Kasım Karkamış Katliamı: Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG, Gaziantep Karkamış’a roketlerle saldırdı. Sınırın Suriye tarafından atılan roketler, 5 yaşındaki bir çocuğu katletti. Bir öğretmen ve hamile bir kadın şehit oldu. Terör örgütü PKK ve YPG, roketler ile bir liseyi, ilkokulu, ana okulunu, 2 sivil evi ve 1 gümrük kapısını hedef aldı.

Karkamış'ta hayatını kaybeden 5 yaşındaki Hasan, CHP'li vekilin yeğeniymiş


 

ODATV.COM