Cumhur İttifakı'nda kavga: AKP’li vekil MHP’ye ateş püskürdü!

MHP İlçe Başkanı ile AKP Ordu Milletvekili karşı karşıya geldi.

Cumhur İttifakı'nda kavga: AKP’li vekil MHP’ye ateş püskürdü!


Cumhur İttifakı’nın Ordu’da yaşadığı çatlak büyüyerek devam ediyor. Son olarak MHP İlçe Başkanı ile AKP Ordu Milletvekili karşı karşıya geldi.

İki dönemdir Ordu milletvekili olarak görev yapan AKP’li Ergün Taşçı Ünye’den yayın yapan Oney Flaş FM radyosunda Haftanın Yorumu programında Ordu’daki seçilmişlerin küçük düşünmeleri sonucu iş görüp hizmet yapmakta sıkıntılar yaşandığını belirterek; “Bu yüzden ilimiz kan kaybediyor” dedi.

Odatv'nin haberine göre Ergün Taşçı, Ordu siyasetinde rol kapma yarışının hakim olduğuna dikkat çekerek; “Kim rol kapma anlayışıyla hareket ediyor, rol kapmaya çalışıyorsa Ordu’ya kötülük ediyor.” dedi.

Taşçı; “Soruyorum; Ünye’de sivil toplum kuruluşları ile biz ne zaman, hangi konuyu tartıştık? Biz Altınordu’da Büyükşehirle beraber, Valiyle, sivil toplum kuruluşlarıyla kaç sefer bir araya geldik? Gelmedik. Ama kapalı kapılar arkası hiç boş kalmadı” diyerek yaşadıkları yanlışlığa dikkat çekti.

5 yıldır parlamentoda olduğunu ifade eden Taşçı, “Bu süreçte çok konuşan vekil olmadım. Ama bundan sonra konuşacağım. Ordu bugün, burada mı olmalıydı? Asla burada olmamalıydı. İşte bu yüzden konuşacağım” dedi.

ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Konuya ilişkin AKP’li yerel yetkilileri sessizliğini korurken, MHP Fatsa İlçe Başkanı Murat Kaçak sosyal medya hesabından adeta ateş püskürdü. Kaçak, yaptığı açıklamada “Artık konuşacakmış, Neyi? Nasıl? Neden? Konuşacaksın” diye sordu.

MHP Fatsa İlçe Başkanı Murat Kaçak sosyal medya hesabından “Kendi siyasi partine mensup insanları nasıl ve hangi ayak oyunları ile kapının arkasında bıraktım dediğini mi” ifadelerini paylaştı. Kaçak devamında şunları yazdı:

“Bundan sonra Ordu-Fatsa benden sorulur, benim haberim olmadan yaprak bile kımıldayamaz dediğini mi? konuşacaksın, ne anlatacaksın? Neyi anlatacaksın? Fatsa'mız için yapılması gerekenlere nasıl engel olduğunu mu anlatacaksın. Tamam, hadi bekliyoruz ne kadar samimisin görelim, anlat bakalım... Bak kardeşim; bizim Fatsalılık hukukumuz taaa Atatürk ilkokulunda birinci sınıfta beraber okuduğumuz, kardeşlik yaptığımız, anamızın çantamıza koyduğu zeytin ekmeği paylaştığımız, hatta oturduğumuz sıranın örtüsünü bu hafta benim anam yıkayacak diye yarıştığımız günlere dayanıyor. Yani demem o ki, gölge etme başka ihsan istemeyiz.”

Kaynak Yeniçağ: Cumhur İttifakı'nda kavga: AKP’li vekil MHP’ye ateş püskürdü!