Dağcılarımız, Federasyon Eğitim Kampına Katıldı

Organizasyonda 8 antrenör ve 67 dağcı yer aldı.

Dağcılarımız, Federasyon Eğitim Kampına Katıldı


Manisa Büyükşehir Belediyespor Dağcılık Şubesi sporcularımız, Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından Niğde Mümtaz Çankaya Dağ Evinde gerçekleştirilen Yaz Dağcılık Eğitimi'ne katıldı. Kulübümüzün Dağcılık Antrenörü Cengiz Erdener de organizasyonda kursiyerlere yaz kampçılığı, yürüyüş bilgisi, tırmanış ve ip inişleri konusunda eğitimler verecek.
 
         Türkiye Dağcılık Federasyonu, Niğde ili Çamardı ilçesi Aladağlar Bölgesi'nde dağcılık sporcularına yönelik olarak bir haftalık bir kamp programı düzenledi. TDF Mümtaz Çankaya Dağ Evinde gerçekleştirilen Yaz Dağcılık Eğitimi programına Manisa Büyükşehir Belediyespor Dağcılık Antrenörümüz Cengiz Erdener ve sporcularımız İsmail Kılık ile Cihangir Yıldırım da katıldı. Organizasyonda 8 antrenör ve 67 dağcı yer aldı.
 
         Manisa Büyükşehir Belediyespor Dağcılık Antrenörümüz Cengiz Erdener, Yaz Dağcılık Eğitimi'nde sporculara yaz kampçılığı, yürüyüş bilgisi, tırmanış ve ip inişleri konusunda detaylı eğitimler verecek. Türkiye Dağcılık Federasyonu Yaz Dağcılık Eğitimi'ne her yıl sporcu gönderme geleneğini sürdürdüklerini belirten Antrenörümüz Cengiz Erdener, "Kulübümüzü ve şehrimizi dağcılık sporuyla ilgili önemli organizasyonlarda temsil etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.