Davutoğlu: Bahçeli, Erdoğan'ı ortada bırakacak

'AK PARTİ'DEN KAÇAN OYLAR İÇİN ADRES GELECEK PARTİSİ'

Davutoğlu: Bahçeli, Erdoğan'ı ortada bırakacak
Davutoğlu: Bahçeli, Erdoğan'ı ortada bırakacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin seçime giderken bu ekonomik durumun sorumluluğunu almak istemeyeceğini söyleyen Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, "Seçime giderken Bahçeli Ecevit'i ortada bıraktığı gibi Erdoğan'ı da bırakacaktır" iddiasında bulundu. Davutoğlu, Bahçeli için "Son derece başarısız bir lider" dedi.

DUVAR - Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştirdi, AK Parti'den kopan oyların kendilerine yöneldiğini söyledi

KRT TV'ye konuk olan Davutoğlu, “Bahçeli'nin askıda ekmek kampanyası başlatırken iktidar kanadının ‘ekonomi çok iyi' söylemlerine dikkat çekti, "Bu da bize Cumhur İttifakı'nın ne kadar kırılgan olduğunu gösteriyor" dedi.

Bahçeli'nin seçime giderken bu ekonomik enkazın sorumluluğunu almak istemeyeceğini vurgulayan Davutoğlu, "Seçime giderken Bahçeli Ecevit'i ortada bıraktığı gibi Erdoğan'ı da bırakacaktır. Bu ittifakta ben yokum diyecektir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin, "Siyasi fosil, siyasi artık" sözlerine Davutoğlu, Sayın Bahçeli son derece başarısız bir liderdir. Siyasi artıklar veya bir şey varsa Bahçeli önce aynaya bakmalı” diye yanıt verdi.

'AK PARTİ'DEN KAÇAN OYLAR İÇİN ADRES GELECEK PARTİSİ'

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi yarar için her şeyi yapabileceğini söyleyerek, "Beştepe'de ‘tekrar parlamenter sisteme dönebilir miyiz’ konuşuluyor" dedi. Davutoğlu, "AK Parti'den kaçan oylar ki şu an yüzde 15, 16 civarındadır. 49,5'dan 34'lere düştü hatta daha da aşağıda, yüzde 20'lere yakın oy kaybetti. Bahçeli, yeni partilerin çıkmasından, özellikle de Gelecek Partisi'nden rahatsız. Bugün askıda ekmeğin bir sorumlusu Erdoğan ise ikinci sorumlusu Bahçeli'dir. AK Parti'den kaçan oylar için bir adres var artık. Gelecek Partisi" diye konuştu.

DAVUTOĞLU’NDAN LİDERLERE 'KONGREMİZE DAVET EDEMİYORUZ' MEKTUBU 

Bu arada Türkiye genelinde örgütlenmesini tamamlayan Gelecek Partisi, 1 Kasım 2020 tarihinde Ankara’da ANFA Fuar Merkezi'nde 1. Olağan Kongresi'ni yapacak. Pandemi nedeniyle Covid-19 önlemlerinin alındığı kongre için 13 partinin liderine “davet edilmeme” gerekçelerinin açıklandığı mektuplar gönderildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A DA GÖNDERİLDİ

Davutoğlu’nun imzasıyla gönderilen mektuplardan birisi de yıllarca içerisinde siyaset yaptığı AK Parti Genel Merkezi'ne gönderildi. Davutoğlu’nun, AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben gönderdiği mektup şöyle:

"Sayın Recep Tayyip Erdoğan
Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı

İnsanı ve onurunu varoluşumuzun temeli gören partimiz, kurulduktan kısa bir süre sonra
teşkilatlanmasını tamamlamış, ilçe ve il kongrelerinde yeterli sayıya ulaşıp olağan büyük kongresini yapmaya hak kazanmıştır.

1 Kasım 2020 tarihinde ANFA Fuar Merkezi/Ankara’da 1. Olağan Kongremizi yapacağız. Demokratik siyasi geleneğimiz ve inancımız çerçevesinde tüm siyasi parti liderlerini kongremize davet etmek ve aramızda görmek bizi mutlu ederdi. Ancak; ülkemizi de etkileyen küresel salgın şartları ve bu salgının gerektirdiği önlemleri alma zaruriyeti ile sizlerin sağlığını tehlikeye atmamak adına kongremize davet edemeyeceğimizi üzülerek bildirmek isterim.

Sağlıklı ve hayatın normale döndüğü günlerde yeniden bir arada olmayı arzu ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum, saygılar sunuyorum."

MEKTUP KİMLERE GİTTİ?

Kongreye davet edilememenin gerekçelerinin açıklandığı söz konusu mektubun gönderildiği siyasi partilerin listesi şöyle:

Adalet ve Kalkınma Partisi- Recep Tayyip Erdoğan

Cumhuriyet Halk Partisi- Kemal Kılıçdaroğlu

Milliyetçi Hareket Partisi- Devlet Bahçeli

Halkların Demokratik Partisi- Mithat Sancar / Pervin Buldan

İYİ Parti- Meral Akşener

Saadet Partisi- Temel Karamollaoğlu

DEVA Partisi- Ali Babacan

Demokrat Parti- Gültekin Uysal 

Hür Dava Partisi- İshak Sağlam

Anavatan Partisi- İbrahim Çelebi

Yeniden Refah Partisi- Fatih Erbakan

Demokratik Sol Parti- Önder Aksakal

Bağımsız Türkiye Partisi - Hüseyin Baş (DUVAR HABER MERKEZİ)