Devlet Bahçeli Türkiye’yi heyecanlandırdı

Devlet Bahçeli öldü, Türkiye kurtuldu derken, bazıları da onlara cevap yetiştirmeye çalıştı.

Devlet Bahçeli Türkiye’yi heyecanlandırdı

Devlet Bahçeli Türkiye’yi heyecanlandırdı

Türkiye güne Kıvanç Tatlıtuğ haberleriyle başlamıştı. MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin hastaneye kaldırıldığı  haberiyle gündem bir anda değişti.

Gazetelerin internet siteleri   haberi  Son Dakika anonsuyla verdi. Kimse bir şey bilmiyordu.

Bahçeli’nin hastaneye bilinci kapalı olarak geldiği iddia edildi. Daha sonra da yoğun bakımda olduğu haberleri internet ortamında dolaşmaya başladı.

Devlet Bahçeli’nin hastaneye kaldırılma haberi, siyaset dünyasını da hareketlendirdi.

Twitter ve Facebook üzerinden haberleşen binlerce insan Devlet Bahçeli’nin yokluğunda bir Türkiye’yi tartışmaya başladı.

MHP’li internet kullanıcıları ne olup bittiğini öğrenmek için yoğun çaba sarf etti.

MHP Genel Merkezi kamuoyu bilgilendirmesi yaptı ama açıklama inandırıcı bulunmadı.

MHP Genel Merkezi bu tür durumlarda daha titiz hareket etmelidir. Devlet Bahçeli sıradan bir siyasetçi değil. İnsanlar büyük endişe ve korku yaşadı.

Medyaya bir kare fotoğraf servis edilebilirdi.

Edilmedi ve insanlar internet ortamında tartışmaya tutuştu.

Bazı internet kullanıcıları Devlet Bahçeli öldü, Türkiye kurtuldu derken, bazıları da onlara cevap yetiştirmeye çalıştı.

Hastane krizi bir şeyi açıkça gösterdi ki, Devlet Bahçeli’nin Ak Parti’ye ve Başkan Erdoğan’a,  verdiği desteğe büyük tepki var.

Bu konu, MHP Genel Merkezi tarafından masaya yatırılmalı, Türk Milleti’nin verdiği tepkinin tetikleyicisi yetersiz bilgilendirme, ortadan kaldırılmalı, verilen destek daha anlaşılır bir şekilde kamuoyuna açıklanmalıdır.

Çünkü, Devlet Bahçeli’nin siyasi hamleleri kolay anlaşılmıyor. 

İnsanlar Devlet Bahçeli’nin hususi aracıyla İstanbul sokaklarında Ferdi Tayfur’un   “Bu bana yeter”  şarkısını dinleyerek neden dolaştığını çözemiyor.

Bir anlam veremiyor. İstanbul seçimlerinin yenilenmesi için neden  ısrar ettiğini bilmiyor.

Kamuoyunda Af Yasası olarak anılan  5 yıl Ceza İndirimi ile ilgili  MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız’ın TBMM’ye sunduğu kanun teklifinde neden ısrar ettiğini, o ısrara rağmen yasanın neden bir yıla yakın bir zamandır TBMM’de bekletildiğini anlayamıyor.

Devlet Bahçeli’nin bizim TBMM’deki sayımız belli, Ak Parti Hükümeti gündeme alırsa, biz bu kanun teklifinin yasalaşmasını istiyoruz açıklamasını inandırıcı bulmuyor.

TBMM’ye sunulan  Ceza İndirimi ile ilgili kanun teklifinin neden  devletin bekasını ilgilendirdiğini de tam algılayamıyor.

Daha yalın ifadesiyle Devlet Bahçeli diğer siyasi liderler gibi mesajlarını açık ve doğrudan vermiyor.

Devlet Bahçeli’nin mesajları arif olanların anlayacağı cinsten olunca kamuoyunda da ciddi tepkiler alıyor.

MHP, Sayın Devlet Bahçeli’nin hamlelerinin daha kolay anlaşılması konusunda bazı adımlar atarsa, anket şirketlerini uzun süreli şoka sokabilir.

Cemal Enginyurt üzerinden verilen mesajlar da kısıtlı kitlelere ulaşıyor. O nedenle MHP’nin tüm Türkiye ile iletişim konusunda biraz kafa yorması gerekiyor.

Bir diğer önemli konu da eski ülkücüler ile olan iletişimdeki arızaların giderilmesi.

Başbuğ’un “Nerede bir Ülkücü varsa, orada bizim bayrağımız dalgalanır” sözünün üstüne söz yok.

Başbuğ ne demişti?

“Harmanımı dağıttırmayın.”

O harman kolay kurulmadı.

Çok canlar yandı.

Çok şehitler verildi.

Çok çileler çekildi.

Çok sancılar çekildi.

MHP, bu gün ülke yönetiminde söz sahibi ise, bunda çekilen çilelerin, cezaevlerinden darağacına yürüyen Alperenlerin payı çoktur.

Şeyh Edebali hazretleri, damadı Osman Gazi'ye buyurdu ki:

"Ey oğul, artık Beysin! Bundan sonra öfke bize, uysallık sana. Güceniklik bize gönül almak sana. Suçlamak bize, katlanmak sana. Acizlik bize hoşgörmek sana, anlaşmazlıklar bize, adalet sana, haksızlık bize, bağışlamak sana. Ey oğul, sabretmesini bil, vaktinden önce çiçek açmaz. Şunu da unutma! İnsanı yaşat ki devlet yaşasın. Ey oğul, işin ağır, işin çetin, gücün kıla bağlı. Allah yardımcın olsun."

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

E-Mail: gundem@sehitlerolmez.com