Dilgeş annesiyle cezaevinde

SABAHA KADAR ADLİYEDE BEKLEDİ

Dilgeş annesiyle cezaevinde


Diyarbakır'daki operasyonda tutuklanan Rosa Kadın Derneği üyesi Gönül Aslan'ın 3 yaşındaki oğlu da adliyede bekledi. Tutuklama kararı üzerine Aslan, oğlu Dilgeş ile birlikte cezaevine konuldu.

DUVAR – Diyarbakır’da tutuklanan 12 Kürt siyasetçiden Rosa Kadın Derneği üyesi Gönül Aslan, 3 yaşındaki oğluyla cezaevine girdi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı bir soruşturma kapsamında gözaltına alınanlar arasında bulunan Bağlar Belediyesi Meclis üyesi Gönül Aslan, 11 kişi ile birlikte “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklandı.

SABAHA KADAR ADLİYEDE BEKLEDİ

Rosa Kadın Derneği hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Aslan, dün öğleden sonra saat 15.00’da adliyeye sevk edildi. Aslan, tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Aslan’ın ifade işlemlerinin iftardan sonraya bırakılması üzerine 3 yaşındaki oğlu Dilgeş iftardan sonra saat 20.00’da adliyeye geldi.

Sabah saat 05.00’a kadar bekleyen Dilgeş, tutuklanan annesiyle birlikte Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi’ne götürüldü. Eşi yurt dışında olan 3 çocuk annesi Aslan’ın bir çocuğunun böbrek hastalığı bulunduğu öğrenildi.

BEŞTAŞ PAYLAŞTI

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Dilgeş’in adliyede beklerken görüldüğü bir videoyu sosyal medya hesabından paylaştı. (MA)