Dilipak: Yolsuzluk, rüşvet, torpil ve haraç almaya endeksli bir yönetici kafası ile bu işler yoluna girmez

Dilipak, yazısına şöyle devam etti:

Dilipak: Yolsuzluk, rüşvet, torpil ve haraç almaya endeksli bir yönetici kafası ile bu işler yoluna girmez


Akit yazarı: Dikkat edelim de, Şeytan bizi Allah’la, servet ve iktidarla ya da kulağımıza hoş gelen yalanlarla aldatmasın

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, dünyayı ilerleyen yıllarda bekleyen teknolojik gelişmeleri kaleme aldığı yazıda yolsuzluk, rüşvet ve torpile endeksli bir yönetici kadro ile ülkenin “bu işleri yoluna sokamayacağını” söyledi.

Dilipak, “Büyük değişime hazır mısınız?” başlıklı köşe yazısından Türkiye’nin “övünüp dövünmeyi bırakması gerektiğini” söylerken adaletin her şeyden önemli olduğunu vurguladı.

 

Dilipak, yazısına şöyle devam etti:

Ehliyet ve liyakat hepsinden önemli. Yolsuzluk ve rüşvet gibi, torpil ve haraç almaya endeksli bir yönetici kafası ile bu işlerin yoluna girmesi mümkün değil. Def-i mazarrat celbi menafiden evladır. Önce bu Allah’ın yardımının bize ulaşmasını engelleyen ve kendilerini ıslah ediciler olarak tanıtan müfsitlerden yakamızı kurtarmamız gerek. Korkularımızdan emin olmak ve umduklarımıza vasıl olmak istiyorsak abdestimizi yenilememiz gerekiyor. Arınmamız gerekiyor yani. Bunları çevremizden uzaklaştırmamız ve bizim de onlardan uzaklaşmamız gerekiyor. Yoksa, bizim üzerimize gelmeye hazırlananların ayak sesleri kapımıza yaklaşıyor. Düşmanlarının rehberliği ile ve onların yöntemleri ile kurtuluşa erme hayallerini kuranlar, aslında kaçtıklarını sandıkları şeye doğru koşuyorlar. Benden söylemesi. 

“İçimizdeki beyinsizler”

“Sonunda kaderimizde yazılan neyse onu göreceğiz” diyen Akit yazarı şöyle devam etti:

 İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri konusunda seslerini kısanlar ve yağmadan nemalanmaya, makam kapmaya çalışanlar korksunlar. Allah’ın ipine tutunanlar mahzun olmayacaklar. Ötekilere gelince korkarım Şeytan onların yolunu, onların nefsine hoş gelen sözlerle ve aldatıcı iyi niyet taşları ile döşemeye devam ediyor. Bilin ki, cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir. Dikkat edelim de, Şeytan bizi Allah’la, servet ve iktidarla ya da kulağımıza hoş gelen yalanlarla aldatmasın. Selâm ve dua ile.

Akit